W ramach prezentacji International Queer Film Festival dziś proponuję film The Secret Diares of Miss Anne Lister.

Wychowanica wujka i cioci w bogatych posiadłościach ziemskich w Yorkshire - Anne Lister - nie myśli dzielić się w przyszłości majątkiem z żadnym mężczyzną. Jedyna spadkobierczyni włości pisze szyfrowany pamiętnik, w którym opisuje swoje namiętności. Anne kocha kobiety. Jednak kobieta, którą kocha szczerze i namiętnie, postanawia spełnić życzenie XVIII -wiecznej high-society i wychodzi za mąż za starszego od niej mężczyznę, tym samym łamiąc serce Anny.
Na szczęście zrozpaczoną jedyną dziedziczkę Yorkshire przed opuszczeniem włości, zatrzymuje inny mężczyzna...

Mężczyźni nie są w tym na wskroś feministycznym filmie przedstawiani sympatycznie, toteż ten bohater jest zaborczy i chce poślubić Annę Lister jedynie dla jej posiadłości oraz...pokładów węgla, które mają się znajdować pod ziemią na tym terenie.

To jego męska nachalność i arogancja powodują, iż Anna stanie się prawdziwą panią na włościach i zdecyduje się na miłość oraz wspólne życie z inną kobietą, która żywi do niej szczere i niekłamane wzajemne uczucie miłości.

"The Secret Diares of Miss Anne Lister" chociaż utrzymany w pięknych kostiumach oraz
krajobrazach byłej epoki, jest filmem przede wszystkim feministycznym. Mówiącym o pięknie i sile kobiety, która swój los wzięła w swoje ręce, nie zapominając ani na moment o miłości. W ten sposób pamiętnik miss Anne Lister może być drogowskazem dla wielu młodych kobiet współczesnych, chcących w życiu być paniami swego losu.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!