Tiger Woods Tiger Woods

Tiger Woods (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tiger_Woo)

Światowy numer jeden w golfie wystąpi w turnieju Augusta National, który odbędzie się 8 kwietnia. Będzie to jego pierwszy występ po absencji spowodowanej skandalami obyczajowymi.

Tiger Woods ostatni raz rywalizował 15 listopada 2009 r., kiedy to wygrał Australia Masters. Kilka dni później rozbił samochód na podjeździe do swojego domu na Florydzie, co dało początek rewelacjom na temat jego życia prywatnego. Uznawany dotąd za wzór cnót obywatelskich, Tiger przyznał się do licznych romansów i przeprosił wszystkich, których zawiódł, na czele ze swoją małżonką podczas publicznego wystąpienia w lutym. Tiger jest już po dwóch miesiącach terapii odwykowej i wciąż kontynuuje leczenie się z seksoholizmu.

Najbogatszy sportowiec świata podkreślił: - ''Mimo, że wracam do profesjonalnej gry, to wciąż mam wiele do zrobienia w swoim życiu''. 34-letni zawodnik wygrywał turniej Augusta National już czterokrotnie i ku ucieszę organizatorów i mediów nie zabraknie go również tym razem. - ''Powrót Tigera do gry sprawi, że turniej zobaczą nawet ci, którzy nie są fanami sportu, po to tylko, żeby ujrzeć jedną z pięciu, sześciu najbardziej rozpoznawalnych twarzy na świecie'' - powiedział BBC, Ian O’Connor, dziennikarz specjalizujący się w golfie.

Wszystko wskazuje na to, że seria turniejów Masters w 2010 r. będzie największym golfowym wydarzeniem w historii właśnie dzięki kontrowersjom powracającego do gry Tigera Woodsa, który w rankingu wszech czasów PGA Tour zajmuje trzecie miejsce, mając 71 zwycięstw na koncie.


Źródło: BBC NEWS

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!