W poniedziałek miała miejsce uroczystość odczytania decyzji Ministra Obrony Narodowej o rozformowaniu Dowództwa Marynarki Wojennej RP. Od 1 stycznia kompetencje popularnej admiralicji przejmie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Od 1 stycznia 2014 roku w efekcie reformy naszych sił zbrojnych przestanie istnieć Dowództwo Marynarki Wojennej RP. Jego kompetencje, m.in. zwierzchność nad związkami taktycznymi, przejmie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. Szefem Zarządu Morskiego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych będzie kontradmirał Marian Ambroziak, który dzisiaj przekazał dowodzenie 3. Flotylii Okrętów komandorowi Mirosławowi Mordeli.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Także dzisiaj w Klubie Marynarki Wojennej RP "Riwiera" odbyło się pożegnanie 18. oficerów z Dowództwa Marynarki Wojennej. Obecny na uroczystości dowódca Marynarki Wojennej RP admirał floty Tomasz Mathea wręczył odchodzącym do cywila medale i pamiątkowe kordziki oficerskie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!