W środę 6 grudnia 2011 roku w adwentowe przedpołudnie odwiedził uczniów klasy trzeciej Święty Biskup Mikołaj. Jego strój przewiązany był sznurkiem, na głowie infuła, ramiona okrywała kapa. W ręce św. Mikołaj trzymał pastorał .

Święty Mikołaj w stroju biskupa z Mirry, patrona dobroczynności
Czynił dobro, starając się uniknąć rozgłosu. Wraz z aniołkami odwiedził pobliskie Przedszkole w Wojnowicach Wlkp. Uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach odwiedził jego młodszy brat, który wręczył prezenty grzecznym uczniom. Z powodu braku śniegu przyleciał samolotem. Wylądował na dachu sali gimnastycznej. Uczniowie oczekiwali go w Izbie Patrona Alberta Chrzanowskiego.
Usiadł przy choince którą dzieci przygotowały na jego powitanie i święto Patrona szkoły. Zaśpiewały mu klika piosenek. Mikołaj był bardzo zadowolony, nikt nie przestraszył się go. Po chwili otworzył worek z prezentami. Każdy był zadowolony. Obiecał, że nas odwiedzi za rok.Ten dzień dostarczył wszystkim uczniom niezapomnianych wrażeń.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!