Zespół Tokio Hotel wystąpi w Warszawie 27 marca. Najdroższy bilet na koncert kosztuje 7770 złotych. Za te pieniądze fani grupy będą mogli odwiedzić idoli w przebieralni. Za jedyne 1260 zł można będzie zrobić sobie selfie z zespołem.

Zespół Tokio Hotel sprzedał ponad 7 milionów płyt na świecie, wystąpił dla półmilionowej widowni pod Wieżą Eiffel’a, a jego albumy osiągnęły status platyny w 68 krajach. Muzycy są gwiazdami telewizji, ulubieńcami tabloidów, celebrytami z najwyższej półki, a każdy ich ruch śledzi armia paparazzi. Początki Tokio Hotel sięgają 2000 roku. Założycielami grupy byli bracia Bill i Tom Kaulitz, wkrótce dołączyli do nich Gustav Schafer oraz Georg Listing.

Debiutancki album Schrei wydany został w 2005 roku. Singlem promującym krążek był utwór "Durch den Monsun", który już po tygodniu wspiął się na sam szczyt niemieckiej listy przebojów oraz otworzył niemieckiemu zespołowi drzwi do międzynarodowej kariery, która została przypieczętowana wieloma nagrodami muzycznego przemysłu (m.in. Amadeus Awards, World Music Awards, MTV Awards i wiele innych).

Warszawski koncert przykuwa jednak uwagę przede wszystkim wysokimi cenami biletów. Zwykły bilet kosztuje 375 złotych i upoważnia tylko do wejścia na występ, jednak za marne 630 złotych można już m.in. zobaczyć próbę zespołu. W ramach biletu za 1050 złotych można wziąć udział w spotkaniu z muzykami przed koncertem, a także wejść w posiadanie "ekskluzywnych świetlnych rękawiczek LED" (!) oraz "stroboskopowo święcącej bransoletki".

Za dodatkowe 210 złotych (łącznie 1260 zł) oprócz wszystkich wymienionych wcześniej atrakcji, wolno również wykonać selfie z zespołem (własnym telefonem!), a także zdobyć podpisany plakat. To wszystko jednak tylko półśrodki - prawdziwi fani z pewnością skuszą się na bilet w cenie 7770 złotych, który oprócz wszystkich wspomnianych bonusów pozwala zabrać ze sobą dodatkową osobę i wraz z nią "wysłuchać akustycznej wersji piosenki w przebieralni zespołu" oraz dołączyć do wokalisty grupy na scenie. Więcej informacji na temat biletów można znaleźć pod tym linkiem.

Dla porównania: na koncercie Beyonce dwa lata temu bilety w ramach pakiet King (kolacja, napoje, odrębne wejście i wydzielone dwa rzędy w sektorze) kosztowały 1200 zł. Podobnie kształtowały się ceny pakietów VIP na odwołanym koncercie Pharella Williamsa oraz występie Justina Timberlake'a w Gdańsku.

Pakiet VIP Meet & Greet Experience na koncercie Justina Biebera - który uchodzi za jeden z najdroższych występów zorganizowanych w naszym kraju - kosztował 1500 zł i obejmował m.in. bilet na płytę w sektorze Diamond Circle z możliwością wcześniejszego wejścia na halę, spotkanie z Justinem Bieberem, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Artystą, album z autografem artysty na winylu oraz gadżety.

Czytaj także: Marmozets wystąpią na Open'er Festival. Brytyjska grupa zagra 2 lipca


Zwykłe bilety w cenie 375 złotych też nie wyglądają dobrze w porównaniu z innymi tegorocznymi koncertami w naszym kraju - najtańsze bilety na koncert Motörhead kosztują 210 złotych, AC/DC - 209 złotych, Lenny'ego Kravitza - 199 zł, a Robbiego Williamsa - 249 zł. Ceny biletów na trasie Tokio Hotel są identyczne w każdym kraju, w którym występuje grupa.

Źródło: AIP

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!