(© Wikipedia, Autor: Sławek)

Miał być pojedynek: Adamek – Gołota, ale nie będzie. Adamek o Andrzeju Gołocie mówi stanowczo i otwarcie: "Od kilku lat już nie powinien boksować". Z kim będzie walczył? Nazwisko przeciwnika i miejsce walki poznamy w najbliższych dniach.

Polski pięściarz Tomasz Adamek, zamieszkały w USA - były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej - nie będzie miał rewanżu z Andrzejem Gołotą. Nie poznał też jeszcze nazwiska innego, kolejnego swojego rywala. A o Andrzeju Gołocie mówi otwarcie: "Od kilku lat już nie powinien boksować".

Jak przyznaje - prawdopodobnie najbliższy pojedynek stoczy znowu w Ameryce. Z kim – będzie wiadomo niebawem. "Nazwisko przeciwnika i miejsce walki powinienem poznać w najbliższych dniach" – mówi. Ostatni raz Tomasz Adamek walczył w ringu ponad trzy miesiące temu - przed świętami Bożego Narodzenia. W Bethlehem w Pensylwanii (USA), gdzie pokonał na punkty Steve'a Cunninghama – czytamy w rewanżu z Gołotą nie będzie.

Tym zwycięstwem nad Steve'm Cunninghamem zapewnił sobie II miejsce w rankingu międzynarodowej federacji boksu IBF (International Boxing Federation, skrót IBF). Numerem jeden jest Kubrat Pulew z Bułgarii (zeszłoroczny mistrz Europy EBU w wadze ciężkiej, rocznik 1981), z którym Adamek miał stoczyć najbliższą walkę. Zwycięzca pojedynku, zdobyłby prawo do rywalizacji z młodszym z braci ukraińskich Kliczków, o mistrzostwo świata. Ale Polak zrezygnował z możliwości tej konfrontacji.

W ostatnich dniach Tomasz Adamek, mieszkający od kilku lat z rodziną w USA, przebywał w Polsce. Rozmawiał ze sponsorami na temat najbliższej swojej walki. To właśnie w tych okolicznościach pojawiły się informacje, że wkrótce znowu zaprezentuje się polskiej publiczności, a za jakiś czas dojdzie do jego rewanżu z Andrzejem Gołotą.

"Każdy boksuje dotąd, dopóki ma siły, ale moim zdaniem Gołota już kilka lat temu powinien zakończyć karierę. Jeśli nie masz szybkości, nie pracujesz na nogach, to odchodzisz z tego sportu" - powiedział nasz były mistrz świata.

Tomasz Adamek (36-letek), czeka aktualnie na wybór nowego rywala oraz na sprawę sądową, za kolizję na drodze. Wkrótce, bo 14 marca, odbędzie się "druga rozprawa dotycząca kolizji drogowej", którą pięściarz spowodował w połowie stycznia br. w Lake Placid w stanie Nowy Jork. Jak zaznacza - będzie go reprezentował adwokat. "Mam nadzieję, że ta sprawa szybko się zakończy, przecież to zwykła kolizja. W Polsce temat został strasznie "rozdmuchany" - stwierdził pięściarz z Żywca, twórca klubu sportowego KS Cios-Adamek w Gilowicach.

Tomasz Adamek - międzynarodowy mistrz Polski - stoczył w gronie zawodowców 50 walk, z których 48 wygrał, a dwie przegrał. W historii boksu jest pierwszym Polakiem z nagrodą "Muhammad Ali Giant Athlete Award", imienia Muhammada Alego, którą otrzymał za wybitne osiągnięcia sportowe i nienaganną postawę poza ringiem. Otrzymał też prestiżowe wyróżnienie The Ring championship belt, czyli pas mistrzowski magazynu "The Ring", amerykańskiego czasopisma o tematyce bokserskiej.

Stanisław Cybruch

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!