Bydgoszczanin już zapomniał o słabszym tegorocznym sezonie. Zapewnia także, że znalazł receptę na słabiej spisujący się sprzęt i w nowym sezonie zamierza skutecznie powalczyć o odzyskanie tytułu mistrzowskiego.

Kapitan biało-czerwonych, zajął w Grand Prix 2011 piąte miejsce. Początek sezonu i zwycięstwo w Kopenhadze zapowiadały że Chudy powalczy w obronie złotego medalu. Niestety, dalsza cześć roku przez wprowadzenie nowych tłumików zakłóciła pracę jego sprzętu. Motory nie były już tak szybkie, a sam mistrz nie mógł znaleźć odpowiedniej recepty.

W przyszłym roku Gollob zamierza jednak powrócić do swojej mistrzowskiej dyspozycji. Z tego powodu, odebrał już dziesięć silników od swojego szwedzkiego mechanika Jana Anderssona. A każdy z nich wzbogacony jest o nowinki techniczne, które mają się przełożyć na większą szybkość motocykla.

Mistrz świata z ubiegłego roku, po przeanalizowaniu tegorocznych występów, doszedł do wniosku, że także w przygotowaniu fizycznym potrzebne są zmiany. Dlatego grupa specjalistów współpracująca z Gollobem, opracowała specjalny program, który ma sprawić, że Polak będzie mocny, jak nigdy dotąd. Najważniejszymi elementami przygotowań są jazda na rowerze, bieganie i zajęcia akrobatyczne. Na początku roku, utytułowany żużlowiec wraz z całą kadrą wybiera się w góry. Tam będzie wspólnie z kolegami, pod okiem trenera Marka Cieślaka, doskonalił kondycje szusując na nartach.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!