Tomasz Nałęcz Tomasz Nałęcz

Tomasz Nałęcz (© nalecz.org)

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że Tomasz Nałęcz przyjął propozycję Bronisława Komorowskiego i zgodził się zostac doradcą prezydenta ds. historii i dziedzictwa narodowego.

Prezydent Komorowski jest w trakcie kompletowania swojej kancelarii.

Wiadomością z ostatniej chwili jest, iż profesor Tomasz Nałęcz, były szef pierwszej komisji śledczej wyjaśniającej aferę Rywina, polityk Unii Pracy, historyk, przyjął propozycję nowego prezydenta, aby objąc stanowisko w kancelarii.

Jest drugim obok Ryszarda Kalisza politykiem związanym ze środowiskiem lewicowym, namawianym do objęcia stanowisk w zespole Komorowskiego.

Tomasz Nałęcz dostał się do Sejmu w 2001 r. z listy SLD-UP.

W kwietniu 2004 r. przeszedł do SdPl, założonej przez Marka Borowskiego i krótko był szefem jego sztabu wyborczego. W sierpniu 2005 został rzecznikiem kandydata na prezydenta Włodzimierza Cimoszewicza, za co sąd partyjny wykluczył go z SdPl.

Po wyborach prezydenckich w 2005 roku poświęcił się pracy naukowej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2009 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat w Parlamencie Europejskim z listy Porozumienia dla Przyszłości, które skupiało PD, SdPl oraz Zielonych 2004. W lipcu ponownie został członkiem SdPl.

Nałęcz był także kandydatem Partii Demokratycznej oraz Socjaldemokracji Polskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich, ale wycofał się ze startu w kwietniu 2010 roku. Powiedział wtedy, że jednym z powodów jego decyzji jest chęc uniknięcia ostrych sporów i "wojny polsko-polskiej". Podkreślił, że tragedia pod Smoleńskiem i to, co się po niej dzieje, w zupełnie innym świetle stawia wybory prezydenckie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!