Tomasz Wołek przesadził? Żakowski z Lisem krytykują wypowiedź publicysty Tomasz Wołek przesadził? Żakowski z Lisem krytykują wypowiedź publicysty

Tomasz Wołek przesadził? Żakowski z Lisem krytykują wypowiedź publicysty (© Tomasz Wołek, CC 3.0/Wikipedia)

Tomasz Wołek, oceniając blokadę Sejmu przez Solidarność, powiedział, że taki precedens wydarzył się po raz pierwszy od 20 lat. Nazwał go zamachem na istotę państwa. Jego poglądu nie podzielili Jacek Żakowski oraz Tomasz Lis.

Jacek Żakowski przypomniał swojemu koledze, że w III RP dochodziło już, do blokowania Ministerstwa Rolnictwa czy Kancelarii Premiera. Publicysta "Polityki" zaapelował, aby publicystyczne oceny były proporcjonalne do komentowanych faktów. Nie zgodził się z Wołkiem, że blokada Sejmu, należy do skrajnych sytuacji: "Skrajna sytuacja byłaby wtedy, kiedy Sejm zostałby podpalony" - mówił Żakowski w Radiu TOK FM.

Żakowski również skrytykował marszałek Sejmu, Ewę Kopacz, za to, że nie wpuściła do Sejmu delegacji Solidarności. W opinii publicysty, Kopacz naruszyła zasadę demokratycznego prawa uczestnictwa obywateli przy podejmowaniu istotnych dla państwa decyzji.

Tomasz Lis przyznał rację Żakowskiemu i uznał decyzję Ewy Kopacz za błąd. W jego ocenie tego dnia nikt nie zdał egzaminu - począwszy od Donalda Tuska, który ewidentnie prowokował, po Janusza Palikota, obwiniającego za katastrofę smoleńską Jarosława Kaczyńskiego. Redaktor naczelny "Newsweeka" też upomniał Tomasza Wołka: "Tomek przesadzasz" - powiedział Lis.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!