(© Materiały prasowe)

Już 7-8 marca dzięki Welconomy Forum in Toruń Kujawsko-pomorskie będzie najważniejszym miejscem dla polityki i biznesu Polski. W czasie trwania kongresu zostanie podpisane kilka ważnych dokumentów.

Podczas Forum Gospodarczego ma zostać podpisany list intencyjny dotyczący budowy fabryki autobusów Green Bus & Coach we Włocławku. To ważne wydarzenie dla regionu, gdyż będzie to druga tego typu inwestycja w regionie w ciągu ostatnich 10 lat, dzięki której ma powstać 2 tys. nowych miejsc pracy. Organizatorzy zorganizowali debatę o Włocławku jako szans inwestycyjnych w której obok samorządowców dyskutować będą żeglarz Mateusz Kusznierewicz oraz animator życia festiwalowego Sławomir Wierzcholski.

Kolejne inicjatywy dotyczyć będą powstania klastra polsko-ukraińskiego turystyki medycznej oraz zacieśnienia stosunków gospodarczych Polski i Chin. Jak przekonują organizatorzy forum, na Kujawach i Pomorzu mógłby symbolicznie kończyć się tzw. nowy jedwabny szlak

„Takie wydarzenie jak Welconomy Forum in Toruń to idealne miejsce do inicjowania współpracy gospodarczej. W tym roku oprócz spotkań świata polityki, biznesu i nauki Toruń będzie miejscem rozpoczęcia inicjatyw mających na celu wzmocnienie polskiej gospodarki. Podpisane listy intencyjne będą miały niezwykle istotny wpływ nie tylko na rozwój regionu, ale będą istotnym impulsem dla całej polskiej gospodarki” - mówi dr Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia.

Spotkanie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług. Welconomy Forum in Toruń daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, co może zaowocować podpisywaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych. O tym, że warto tam być świadczy zaangażowanie i chęć udziału dużych i prężnych firm między innymi takich jak: Kapsch Telematic Services sp. z o.o., Green Bus & Coach Sp. z o.o., Polskie Tłocznie Aluminium, Jeronimo Martins Polska, City Service Polska Sp. z o.o., Budimex S.A., IDS-BUD S.A. Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Krajowy Rejestr Długów, Horcus Investment Group, Lotos S.A.

Welconomy Forum in Toruń to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy ponad 2000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy. Podczas dwóch dni obrad odbywają się liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.


Szczegóły: http://welconomy.pl/

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!