Justyna Kowalczyk zwyciężyła w prologu tegorocznego cyklu Tour de Ski w Oberhofie. W biegu na 2,5 kilometra polska królowa zimy świetnie pobiegła na krótkiej trasie i pokonała najgroźniejszą rywalkę Norweżkę Marit Bjoergen.

Pierwszym etapem Tour de Ski, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach, był prolog rozgrywany w Oberhofie na dystansie 2,5 kilometra. I podobnie jak przed rokiem, biegaczka z Kasiny Wielkiej nie dała szans rywalom, znakomicie rozpoczynając tegoroczny cykl. Wygrała, mimo tego, że na pierwszym punkcie pomiaru czasu była siódma. Końcówkę dystansu pokonała jednak znakomicie, zdołała odrobić minimalne starty do rywalek i zwyciężyć.

Justyny nie zdołała pokonać nawet jej najgroźniejsza z rywalek Marit Bjoergen. Norweżka do rywalizacji przystąpiła już w pełni sił, ale po przerwie spowodowanej chorobą nie dała rady wygrać z Polką. Różnica była jednak minimalna, nasza narciarka wygrała o 0,4 sekundy. Jednak dzięki otrzymanej bonifikacie przewaga Kowalczyk nad Norweżką wynosi 5,4 sekundy. Trzecia zakończyła zawody rewelacyjna Hanna Brodin. Dopiero dziewiąta skończyła jedna z faworytek, przeziębiona Szwedka Charlotte Kalla, a czternasta była mistrzyni olimpijska z Vancouver Norweżka Therese Johaug.

Wyniki biegu na 2,5 km stylem dowolnym:

1.Justyna Kowalczyk (Polska) 7:03,7
2.Marit Bjoergen (Norwegia) +0,4
3.Hanna Brodin (Szwecja) +4,0
4.Riika Sarasoja-Lilja (Finlandia) +4,1
5.Marthe Kristoffersen (Norwegia) +4,2
6.Riita-Liisa Roponen (Finlandia) +6,3
7.Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia)+6,5
8.Natalia Korosteliewa (Rosja)+6,9
9.Charlotte Kalla (Szwecja) +7,0
10.Kikkan Randall (USA) +7,2
...
52.Sylwia Jaśkowiec (Polska) +32,6
57.Ewelina Marcisz (Polska) +35,5
69.Paulina Maciuszek (Polska) +40,3

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!