Reprezentacja Polski Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski. Fot: Justyna Borowiecka.

To już ostatni sprawdzian Biało - Czerwonych przed Euro 2016. Reprezentacja Polski zagra z Holandią i Litwą.

Podopieczni Adama Nawałki od 17 maja przebywają na zgrupowaniu. Najpierw obóz regeneracyjny w Juracie, a następnie treningi w Arłamowie. Potem czekają nas dwa sparingowe mecze z Holandią (1.06 w Gdańsku) i Litwą (6.06 w Krakowie). Z 28 zawodników, których powołał Adam Nawałka, zostanie tylko 23, których zabierze ze sobą na Euro. Polacy do Francji przylecą 7 czerwca i będą się przygotowywać na pierwsze oficjalne spotkanie na mistrzostwach Europy.

Polska na Euro w grupie C
Pierwsze spotkanie odbędzie się 12.06 w Nicei a naszym rywalem będzie Irlandia Północna. Następnie 16.06 odbędzie się spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami – Niemcami. Z kolei 21.06 zagramy z Ukrainą.

Mecze Polska - Holandia i Polska - Litwa
Towarzyskie spotkanie z Holandią na stadionie Energa w Gdańsku. Holendrzy to brązowi medaliści mundialu z 2014 roku, którzy w przeszłości czterokrotnie kończyli zmagania w europejskim czempionacie na podium. W ostatnich miesiącach budzą sensacje, gdyż na najbliższe mistrzostwa nie awansowali. Przegrali walkę w grupie z takimi rywalami jak Czechy (pierwsze miejsce w tabeli, 22 punkty), Islandia (drugie miejsce, 20 punktów) i Turcja (trzecie miejsce, 18 punktów), zajmując czwarte miejsce, z wynikiem 13 punktów.

Przeczytaj cały tekst:
Przeczytaj cały tekst: Towarzyskie spotkania reprezentacji Polski z Holandią i Litwą

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!