Ewa Lewandowska, tracąca wzrok bydgoska śpiewaczka pokonała swoich przeciwników i wraz z zespołem Audiofeels zakwalifikowała się do występów finałowych programu "Mam talent!".

Ewa Lewandowska przygotowała piosenkę „Papa Can You Hear Me?” z repertuaru Barbary Streisand. Był to dla niej bardzo osobisty występ, gdyż zadedykowała go nieżyjącemu już ojcu, który bardzo ją wspierał. Na wybór tej piosenki miały również wpływ wyrazy sympatii od widzów, które do niej docierały. Ewa zaprezentowała się w przepięknej czarnej sukni, niestety bez swojego psa - przewodnika Klemo, który leżał chory w garderobie.

Zespół Audiofeels zakwalifikował się do finału głosami widzów, a drugiego półfinalistę - Ewę lub Funky Masons musiało wyłonić jury konkursu. Kuba Wojewódzki był zdecydowanie na "tak". Agnieszka Chylińska była na "nie" dla piosenkarki. Decydujący głos miała Małgorzata Foremniak, która po dłuższej chwili również zagłosowała na młodą artystkę. Ewa starała się nie okazywać wzruszenia, jednak w jej oczach jak i jej mamy zabłysły łzy szczęścia.

Brawo Ewa!
Oglądaj Ewę Lewandowską występującą w programie "Mam talent"
Nagranie wideo występu Ewy w "Mam talent!"
O występie eliminacyjnym można przeczytać m.in. tu: Niewidoma śpiewaczka naprawdę ma talent!
A tu inne zdjęcia z jej występu na festiwalu w Ciechocinku.
Czytaj także: Koncert recitalowy młodzieży niepełnosprawnej w Ciechocinku

Ewa Lewandowska na casting do programu "Mam talent!" przyszła w przepięknej sukni balowej, ze swoim przyjacielem psem - przewodnikiem, labradorem Klemo. Jury w składzie: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i Małgorzata Foremniak, było zaskoczone wyglądem pięknej wokalistki, psem na scenie oraz tym, że Ewa jest niewidoma (sama się do tego przyznała).

Chyba tą szczerością oraz przepięknym wykonaniem "Ave Maria" Giulio Cacciniego przekonała do siebie wymagające jury. Repertuar jak i wykonanie bardzo spodobało się również publiczności obecnej na castingu.

Artystka do każdego występu bardzo starannie się przygotowuje. Jednak tym razem było ciężko - problemy osobiste, ciężka choroba Klemo i inne problemy spowodowały, że Ewa dopiero na kilka dni przed występem zaczęła próby.

W półfinałowym odcinku, który został wyemitowany wczoraj o godz. 20.30 w TVN, Ewa walczyła o udział w finale. Konkurentami byli: Funky Masons, Jacenty Ignatowicz, Adrian Lipiński "Lipskee", Elektra, Marcin Daszewski "Ninja", Marianna Szaryków "Paloma" i Audiofeels.

Sądząc po wpisach na przeróżnych forach i rozmowach, można stwierdzić, iż Ewa podbiła serca ludzi, pokazując, że niepełnosprawność nie oznacza rezygnacji z marzeń. Serwis Wiadomosci24.pl zauważył talent dziewczyny jakiś czas temu przy okazji Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej Fundacji Pro Omnibus w Ciechocinku.

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!