(© TVN24/x-news)

8 marca poznamy ostateczną kwotę zebranych pieniędzy podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstępnie podana kwota to 62 418 767 zł.

62 418 767 zł - to wstępna kwota zebranych pieniędzy podczas 25. Finału WOŚP, poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak. Pieniądze ze sztabów nadal spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczny wynik będzie znany 8 marca.


- Przez 25 lat WOŚP pokazał, że kupuje bardzo nowoczesny sprzęt, który ma podnieść polską medycynę na wyżyny. Zaczęliśmy od latania dziur, bo 25 lat temu kupowaliśmy płucoserce dla kardiochirurgii dziecięcej, a okazało się, że dzięki hojności Polaków mogliśmy kupić taki sprzęt dla wszystkich oddziałów kardiochirurgii w Polsce - mówił szef WOŚP Jerzy Owsiak podczas wstępnego podsumowania wyników 25. zbiórki.

- Nawet ci, którzy mają na nas focha przyznają, że ten sprzęt po prostu jest - dodał Owsiak, zauważając, że "nie kupujemy sprzętu do aborcji. Jeśli ktoś tak mówi, powinien zgłosić się na terapię.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!