Dziś około godziny 7.20 w miejscowości Skalmierz w gminie Blaszki (powiat sieradzki) doszło do tragicznego wypadku kolejowego. Na przejeździe kolejowym z automatycznymi rogatkami pociąg zderzył się z traktorem. Zginęło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 54 lat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na przejeździe kolejowym mężczyźnie zgasł ciągnik rolniczy MTZ25. Mężczyzna ten wraz z kolegą próbowali zepchnąć ciągnik z torów. Nie wiadomo dlaczego żaden z mężczyzn nie usłyszał nadjeżdżającego pociągu relacji Łódź Kaliska - Wrocław Główny. Mężczyźni zginęli na miejscu.

W wypadku nie ucierpiała żadna osoba przebywająca w pociągu. Na miejsce akcji zostało skierowanych 9 jednostek straży pożarnej, w tym samochód operacyjny z Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi. Na miejscu pracują także policjanci z wydziału dochodzeniowego Komendy Powiatowej w Sieradzu pod nadzorem prokuratora. Dokładne przyczyny wypadku ustali policyjne dochodzenie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!