W Wielkiej Brytanii naukowcy pod kierunkiem Davida Smitha przeprowadzili badania, z których wynika, że witamina B podawana w znacznie zwiększonych dawkach przyczynia się do spowolnienia Alzheimera.

Badania Dawida Smitha i jego zespołu prowadzone były w Wielkiej Brytanii i wykazały, że przyjmowanie dużych dawek witaminy B może zahamować rozwój demencji starczej i postęp choroby Alzheimera, która obecnie dotyka 26 milionów osób na całym świecie. W jaki sposób to możliwe?

Pacjenci zażywali znacznie zwiększone dawki witaminy B. W stworzonym przez angielskich naukowców preparacie TrioBe Plus znajdowała się: witamina B6 - 15 razy większe stężenie niż dzienna dawka, B12 (stężenie 300 razy większe) i kwas foliowy (4 razy większe stężenie).

Badania nad preparatem trwały ponad dwa lata i dotyczyły wpływu witamin na rozwój chorób neurologicznych u ludzi w podeszłym wieku. Naukowcy chcieli potwierdzić fakt czy witaminy z grupy B mogą w sposób efektywniejszy i bardziej bezpieczny spowolnić wpływ starzenia na działanie ludzkiego mózgu.

Eksperyment przeprowadzony został na grupie 168 ochotników w wieku powyżej 70 lat. Przez dwa lata połowa badanych otrzymywała preparat z witaminami B6, B12 i kwasem foliowym. Reszcie podawane było placebo. W trakcie badania przeprowadzano regularnie skan mózgu uczestników.

Ci, którzy otrzymywali placebo, średnie tempo utraty neuronów wynosiło 1,08 procent rocznie, a u osób leczonych witaminami B i kwasem foliowym - jedynie 0,76 procent
. Okazało się również, że pacjenci mają dużo lepsze wyniki testów mierzących ogólną sprawność mózgu, niż u drugiej grupy (leczonej placebo).

Naukowcy mają nadzieję na szybkie zakończenie badań, by jak najwcześniej wprowadzić swój preparat do praktyki klinicznej.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!