2 lipca o godz. 19.30 w Kalinowym Sercu z autorskim, muzyczno-poetyckim projektem wystąpią : Olga Solovjova, Olga Artjomenko i Olga Zalesskaya. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewają pieśni o życiu, losie, miłości i Ojczyźnie...

Program koncertu składa się z wierszy i piosenek wykonywanych przez trzy Ole – są to Olga Solovyova (Tuła, Rosja), Olga Artyomenko (Kijów, Ukraina) i Olga Zalesskaya (Mińsk, Białoruś).

Trzy kobiety żyjące w różnych krajach, a każda nich zaśpiewa utwory o życiu, losie, miłości, Ojczyźnie… Trzy kultury spojone wspólną tradycją, odnoszące się do sztuki ludowej, kontynuowanej jako autorska poezja śpiewana.

Koncert pt. “Rajskie ptaki” poprowadzi Evgen Malinovskiy.

Olga Artjomenko - jedna z najbardziej znanych wykonawczyń piosenki autorskiej na Ukrainie. Olga ma piękny sopran liryczny o niespotykanej barwie, znakomicie gra na gitarze. Wie, jak porwać słuchacza od pierwszego utworu – sprawia to Jej prawdziwy talent, który pozwala artystce swobodnie przechodzić od łagodnych narracji do dramatycznych akordów.

W latach studenckich aktywnie działała w Chersoniu, w Klubie bardów " Żyrafa ". Już wtedy rozpoczęła swoją przygodę z festiwalami i konkursami. Laureatka i zwyciężczyni wielu festiwali piosenki autorskiej i poezji śpiewanej na Ukrainie i w Rosji .
Wielokrotnie była jurorem festiwali piosenki i sztuki na Ukrainie i w Rosji. Wydała kilka albumów: "Debiut" , "Kołysanka dla Katii", "Far and Away", "Parallels".

Olga Sołovjova - reżyser, ukończyła Samarską Akademię Kultury i Sztuki. Wyróżniona dyplomem podczas „Valdai Festiwal Północ – Zachód”, zdobyła tytuł „ odkrycia warsztatów” w Moskwie podczas festiwalu Kolomenskoye oraz w drugim kanale TV u znanego dziennikarza Vladimira Lantsberga, który ochrzcił Olgę " Shałov w spódnicy " w dowód uznania dla jej satyrycznych piosenek. Olga ma również w swoim dorobku pokaźny bagaż utworów na wskroś poważnych.

Jest ona częstym gościem i jurorem różnych festiwali piosenki autorskiej. Stworzyła kreatywną platformę dla wielu mistrzowskich i artystycznych spotkań z dobrze znanymi rosyjskimi twórcami i wykonawcami piosenki autorskie, m. in. : Jurijem Loresem , Krivoshejevem, Anpilovem, Tregerem. Od ponad dziesięciu lat występuje w duecie z Maximem Denisowem. Wspólnie organizowali w Tule festiwal muzyki i poezji "Chcę zaśpiewać jego piosenkę". Duet zdobył laury w Lipiecku podczas „Siergijew Posad” oraz na międzynarodowym festiwalu w Baku.


Olga Zalesskaya - poetka autorka tekstów, dziennikarka. Zwyciężczyni ogólno rosyjskiego festiwalu piosenki autorskiej w Kijowie ( 1990 ), organizatorka koncertów i festiwali piosenki autorskiej w Białorusi, gość i członek jury międzynarodowych festiwali piosenki autorskiej. Koncertowała na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Holandii , Izraelu, Polsce. Jej wiersze zostały przetłumaczone na język bułgarski i polski, hebrajski. Prowadziła autorski program " W kuchni z Olgą Zalesską " w radiu FM ( 107,9 Mińsk) poświęcony piosence autorskiej .

W 1995 roku opublikowała zbiór wierszy "Gołębie i smutek" a w 2000 r. został opublikowany tomik Jej wierszy "Sierpień" z przedmową Leo Anninskiego. Od 2009 roku, w ramach projektu „Swoja Sreda” prowadzi „Artystyczne spotkania Olgi Zalesskiej”, zapraszając znanych muzyków, autorów i wykonawców ze świata piosenki, sztuki , jazzu i bluesa. Wydała 7 albumów autorskich. Tworzy poezję i prozę. W 2014 r. otrzymała wyróżnienie na „Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Poezji W. Wysockiego” w Warszawie.

Na koncert zapraszają: Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Kalinowe Serce, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie.

Bilety w cenie: 30zł/20zł
Rezerwacji można dokonywać pod nr: tel. 887 333 383, Kalinowe Serce, ul. Krasińskiego 25, Warszawa

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!