Dziadzia, Łukasz i Harnaś - bohaterowie warszawskiej ulicy zostali bohaterami teledysku Dziadzia, Łukasz i Harnaś - bohaterowie warszawskiej ulicy zostali bohaterami teledysku

Dziadzia, Łukasz i Harnaś - bohaterowie warszawskiej ulicy zostali bohaterami teledysku

Trzech warszawskich „gigantów” wystąpiło w wideoklipie do piosenki „Pieniądze” zespołu Wszystko Dla Szpanu. – Mamy stałe zameldowanie, a na ulicy mieszkamy z wyboru. Trzeba umieć żyć i brać życie z humorem! – mówią.

Nierozłączna trójka: Harnaś, Łukasz i Dziadzia – dotychczas byli jedynie bohaterami warszawskiej ulicy. Mieszkają w kawalerce jednego z nich, a „pracują” jako „pomagacze parkingowi”, jakich z pewnością wielu poznał każdy kierowca poruszający się po stolicy.

Współpracę z trójką bohaterów o malowniczych życiorysach postanowili podjąć członkowie zespołu „Wszystko Dla Szpanu” – gitarzysta i kompozytor muzyki - Tomek Leś oraz autor tekstów i wokalista - Jarek Orzeł.

– Pomysł narodził się właściwie w głowie naszego reżysera, Marcina Kopcia. Ponieważ bardzo nam się spodobał, postanowiliśmy go wspólnie zrealizować – opowiada Tomek Leś.

– Od dawna chciałem nakręcić dokument opowiadający ludziach, którzy wybrali sobie taki alternatywny sposób zarabiania na życie. Kiedy usłyszałem piosenkę „Pieniądze” te dwie rzeczy połączyły mi się w jedną całość – opowiada Marcin Kopeć, absolwent warszawskiej Szkoły Wajdy.

Dodaje, że bohaterów trzeba było oczywiście znaleźć.

– Przez kilka dni chodziliśmy po parkingach w centrum Warszawy i obserwowaliśmy pracę „parkingowych”. W końcu trafiliśmy na Harnasia i nie mieliśmy wątpliwości, że to ciekawy człowiek, który świetnie się odnajdzie w naszym projekcie – opowiada Jarek Orzeł.

Tak powstał niezwykły klip o charakterze dokumentu, w którym Harnaś, Dziadzia i Łukasz odkrywają przed widzami kawałek swojego niełatwego, codziennego życia – tłumaczą jaka jest różnica między bezdomnym a „gigantem” wyjaśniają na czym ich zdaniem polega sztuka życia. Obraz staje się jeszcze bardziej sugestywny w połączeniu z tekstem piosenki, opowiadającym o naszych codziennych zmaganiach z kapryśną materią, jaką są pieniądze.

Autorzy klipa dodają, że po jego nakręceniu i zmontowaniu pojawił się pewien problem. – Obiecaliśmy naszym bohaterom, że po opublikowaniu klipa pokażemy go im. Niestety okazało się, że w międzyczasie panowie zniknęli ze swojego stałego miejsca pracy – mówi Kopeć.

Mimo, że od nakręcenia zdjęć minął już rok, autorom klipa do dziś nie udało się ustalić, gdzie teraz podziewa się trzech jego pierwszoplanowych bohaterów.

LINK do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=yCLzhoERKVk

[wideo width="615" height="600"]https://youtu.be/yCLzhoERKVk[/wideo]

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!