Autostrada A2 łączy obecnie Łódź z Nowym Tomyślem i ma 253,9 km. Po oddaniu budowanego odcinka - między Nowym Tomyślem a Świeckiem - A2 będzie liczyć prawie 360 km i ma być oddana do użytku przed mistrzostwami Euro 2012.

Wczoraj pod Nowym Tomyślem na budowanym odcinku autostrady A2 rozpoczęło się układanie trzykilometrowego testowanego odcinka nawierzchni betonowej.

Dziś praca, która ma charakter taśmowy, była kontynuowana i będzie trwała jeszcze jutro. Nawierzchnia składa się z dwóch warstw betonu, tak zaprojektowanych, by mogły wytrzymać ruch samochodów przez ponad 30 lat.

Droga z Nowego Tomyśla do Świecka będzie pierwszym tak długim odcinkiem autostrady w Polsce wybudowanym w technologii betonowej.

Jeszcze w tym roku mają też ruszyć prace w Lubuskiem, na 14,5 kilometrowym odcinku autostrady A2 - z Rzepina do Torzymia. 18 listopada Lubuski Urząd Wojewódzki wydał pozwolenie na jego budowę.

Pozwolenia na budowę pododcinków: Świecko - Rzepin i Torzym - Łagów, o łącznej długości 33 km, zgodnie z harmonogramem ustalonym ze stroną rządową, zostaną wydane do końca stycznia 2010 r.

Obecnie budowa odcinka autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Świeckiem prowadzona jest na 4 z 7 pododcinków autostrady, czyli od Nowego Tomyśla do Łagowa, na łącznej długości 57 km, co stanowi ponad 50 % trasy.

Tutaj zobaczysz zdjęcia pokazujące układanie testowanej betonowej nawierzchni pod Nowym Tomyślem.

Żródło: http://www.autostrada-a2.pl/

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!