W tym roku Sieradz Open Hair Festival odbywa się po raz szósty w dniach 18 - 20 lipca, a jego motywem przewodnim jest „Kuźnia talentów”. To jedyna taka impreza w Polsce.

Open Hair Festival jest wydarzeniem plenerowym polegającym na tworzeniu i prezentowaniu fryzur. Gromadzi najlepszych stylistów, początkujących adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów.

Jest związany z postacią Antoine Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Do jego salonu przy Rue Cambone 5 przychodziły między innymi: Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Brigitte Bardot, Edith Piaf, Coco Chanel. Antoine nie tylko czesał swoje klientki, ale również współtworzył ich kreacje, wymyślał jak mają wyglądać, jak się nosić, w czym występować. Dla Josephine Baker stworzył jej najsłynniejszą fryzurę z okalającymi twarz pierścieniami włosów.

VI Sieradz Open Hair Festival rozpoczął się Galą Otwarcia w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Podczas uroczystości uhonorowano wyjątkowych artystów związanych z Antoine’m Cierplikowskim oraz ludzi wspierających festiwal od początku istnienia. Ludzie, którzy współtworzą festiwal od lat otrzymali wyróżnienia - statuetki ambasadorów wręczył im prezydent Jacek Walczak.

Festiwalowi towarzyszy wystawa fotograficzna „Zawód: fryzjer” autorstwa Radka Polaka,
którą po raz pierwszy można było zobaczyć właśnie podczas Gali Otwarcia. Oryginalny fotoreportaż prezentuje świat zanikających, tradycyjnych zakładów fryzjerskich. Na kilkudziesięciu fotografiach zobaczymy zatrzymane w czasie wnętrza tradycyjnych zakładów fryzjerskich, fryzjerów w kitlach i wiernych im od kilkudziesięciu lat klientów. To opowieść o fryzjerach idealnych, dla których równie ważne jak strzyżenie są rozmowa i indywidualne podejście do klienta. Jednym z bohaterów jest pan Stefan Baryga, który od 1967 roku prowadzi przejęty po ojcu zakład fryzjerski w Międzylesiu.

Podczas festiwalu odbywają się pokazy fryzjerskich umiejętności, warsztaty dla młodych talentów, Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego, multimedialne show sceniczne, pokazy akrobatyczne, koncerty.Na scenie wystąpili: Yaga Kowalik związana z Teatrem Essaion w Paryżu, która zaprezentowała repertuar Juliette Greco, koncert muzyki francuskiej. Klaudia Szarowska przy akompaniamencie Bożydara Ciołka „Byłam różą” z repertuaru Kayah i Gorana Bregovića. Publiczność obejrzała także zapowiedź spektaklu mody „Kosmiczny Antoine i jego muzy” w wykonaniu Studia TRANSMODE Dariusza Jędrzejeka & Romana Chruściela.

Podczas drugiego dnia festiwalowego wybrana została Miss Open Hair. Została nią Aleksandra Adamczyk. Natomiast Agnieszka Włodarczyk została wybrana przez uczestników na miss publiczności. Tuż po wyborze najpiękniejszej rozpoczęły się pokazy i niezwykłe sceniczny show.

Bohaterem spektaklu mody Antoine w kosmosie i jego muzy” był oczywiście najważniejszy człowiek Sieradza – Antoni Cierplikowski. Twórcy pokazu Roman Chruściel & Dariusz Jędrzejek ze Studia TRANSMODE połączyli na scenie żywiołową muzykę, przemyślane kostiumy i kosmiczne wyobrażenia o przyszłości fryzur tworzonych z rozmachem jak za czasów paryskich Cierplikowskiego.


Wieczór zakończyły koncerty szwedzkiej artystki Jenny Marielle Pettersson występującej jako Velvet oraz odkrycia polskiej sceny muzycznej energetycznego Kamila Bednarka.


Program Open Hair Festival na niedzielę przedstawia się następująco:
Sala C Starostwa Powiatowego
9.00 – 14.00
XXX Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego / Konkurs poprowadzi Leszek Bonar

Rynek
15.00 – 17.00
Zabawa polegająca na wspólnej stylizacji fryzur
12.00 – 17.00
MATRACKI Team - styliści kontra niesforne włosy
Profesjonalne konsultacje i doradztwo mistrzów świata we fryzjerstwie dotyczące stylizacji, pielęgnacji oraz koloryzacji włosów. Zapraszamy na sieradzki Rynek

Plac Wojewódzki
10.00 – 12.00
Warsztaty w City Fitness Club – Burlesque, Jazz, MTV dance - Kris and TEAM
14.00 – 17.00
Warsztaty w City Fitness Club – LESMILLS- sh’bam, grit, combat
17.30 – 18.30
Koncert zespołu Recepta
18.30 – 19.00
Koncert Patryka Kumóra
19.00 – 19.45
Pokaz sieradzkich fryzjerów „Świat się kręci wokół włosów” z udziałem członków Klubu Antoine’a i gościem specjalnym Mają Hyży
19.45 – 20.15
Pokaz LESMILLS– sh’bam, grit, combat (występ na scenie)
20.15 – 21.15
Koncert zespołu Oddział Zamknięty
21.15 – 22.00
„CZTERY ŻYWIOŁY”- prezentacja tańców, wyczynów kaskaderskich i pokaz ogni. Zatańczą finaliści You Can Dance i Mam Talent – choreografia Sylwia Adamowicz
22.15 – 23.15
Koncert Andrzeja Piasecznego
23.15 – 23.30
Pokaz pirotechniczny

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!