Trwają poszukiwania kontenerowca "El Faro". Wśród 33-osobowej załogi jednostki było pięciu Polaków.

Straż Przybrzeżna USA natrafiła na Oceanie Atlantyckim na kolejne przedmioty, które mogły należeć do zaginionego statku handlowego "El Faro". Poszukiwania samego kontenerowca wciąż trwają. Wśród 33-osobowej załogi było pięciu Polaków. Reszta to Amerykanie. Ekipy poszukiwawcze znalazły kamizelki, koła ratunkowe oraz unoszące się na wodzie pojemniki. Na miejsce skierowano helikopter, który ma wyłowić przedmioty. Wtedy eksperci ocenią, czy należą do zaginionego statku. Na powierzchni oceanu piloci dostrzegli też plamę ropy.

"El Faro" płynął z Jacksonville na Florydzie do Portoryko. Wiadomo, że statek miał nieczynne silniki, był uszkodzony i nabierał wody. Łączność ze statkiem ustała, gdy wpłynął w sam środek huraganu koło Wysp Bahama.

CNN Newsource/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!