Sprawa została odroczona do 3 marca z przyczyn formalnych. Trynkiewicz opuścił o 12.05 Sąd w Rzeszowie a jutro przed południem opuści zakład karny.

Sąd przyjął wnioski o przesłuchanie świadków - poinformował mec. Marcin Lewandowski, pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza. Rozprawę ws. uznania Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym, która po odbyciu kary musi być izolowana, odroczono do 3 marca. "Ciężko jest mówić o kompleksowym zdrowiu człowieka, jeżeli widzimy go przez 2, 3 godziny" - mówił mecenas. Pełnomocnik chce przesłuchać terapeutki które zajmowały się nim w więzieniu!

Mariusz Trynkiewicz najprawdopodobniej zamieszka gdzieś w okolicach Śląska! Na razie wiadomo tyle, że bezpośrednio zaangażowanych do pilnowania Trynkiewicza ma być 25 policjantów. Mają dostać 11 samochodów i mieszkania przykrywki, z których w konspiracji będą stale go obserwować.

Jest wniosek Służby Więziennej po dzisiejszej rozprawie!


Pełnomocnik SW złożył zażalenie po dzisiejszej rozprawie w rzeszowskim sądzie. Jest to zażalenie skierowane do sądu apelacyjnego, na postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia z 6 lutego, które wydał rzeszowski Sąd Okręgowy. We wniosku przeczytamy, że Trynkiewicza jest osobę zagrażającą zdrowiu, życiu i wolności seksualnej innych osób i nakazują umieścić go Gostyninie.

Tłumy przed sądem ale i tłumy przed salą rozpraw. Dziennikarze musieli udowadniać, że ich aparaty to aparaty a nie broń. O 8.45 na miejscu pojawił się Adam Bodnar, Szef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Sprawę Trynkiewicza rozpatruje sędzia Tadeusz Strzyż. To doświadczony sędzia i były prezes sądu rejonowego w Rzeszowie.
Wiemy, że Pełnomocnik Trynkiewicza mecenas Marcin Lewandowski złożył dwa wnioski formalne. Najprawdopodobniej chce powołać nowych biegłych, aby jeszcze raz zbadali Trynkiewicza. Jeżeli sąd przychyli się do takiego wniosku, sprawa będzie odroczona. To oznaczałoby, że Trynkiewicz na pewno wyjdzie na wolność!Autor materiału relacjonuje przebieg przez telefon komórkowy

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!