Trzy tytuły Mistrza Polski dla Krystiana Gortata

Adam Kieruzel
Krystian Gortat i jego młodzi podopieczni mają po swoich występach powody do zadowolenia Knock-out team bełchatów
Krystian Gortat zdobył trzy złote medale w XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF, które odbyły się w Ostródzie. W tych zawodach zadebiutowało także 15 zawodników Knock-Out Team Bełchatów.

W pierwszym dniu rywalizacji walkę o medale rozpoczęło ośmiu podopiecznych Krystiana Gortata. Jak na swój pierwszy start w imprezie tej rangi zawodnicy z Bełchatowa zaprezentowali się całkiem dobrze. Na macie pojawili się: Natan Dziankowski, Marcel Adasiewicz, Julia Bagińska, Kamil Bagiński, Julia Majcherek, Natan Matyśkiewicz, Jonasz Gortat oraz Beata Bartos.

Najlepsze wyniki osiągnęli: Natan Matyśkiewicz, który zajął 5. miejsce w układach tradycyjnych oraz 6. pozycję w technikach specjalnych, Marcel Adasiewicz, który w półfinale układów doszedł do półfinału, gdzie po porażce zajął 4. lokatę oraz Beata Bartos, która uplasowała się na 7. pozycji w technikach specjalnych oraz zajęła 4. miejsce w układach tradycyjnych. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze pozycje, ale mimo wszystko trener Krystian Gortat po pierwszym dniu rywalizacji był dumny ze swoich wojowników.

Drugiego dnia na starcie stanęło siedmiu reprezentantów klubu Knock-Out Team Beł-chatów. Byli to: Tobiasz Ręko-rajski, Fabian Rudnicki, Wiktor Wędzik, Oliwia Sie-wierska, Julita Banaszczyk, Roksana Szubińska i Zuzanna Stępień. Najlepsze wyniki osiągali: Tobiasz Rękorajski, który w układach tradycyjnych po znacznej wygranej 4:1, musiał uznać wyższość Litiwna i uplasował się na 6. pozycji.

Na 4. miejscu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski uplasował się Fabian Rudnicki, któremu do brązowego medalu w konkurencji technik specjalnych zabrakło niewiele. W tej samej konkurencji wystartowała Oliwia Siewierska, która skacząc 195cm, pobiła swój rekord życiowy i zajęła tym samym 7. miejsce w kraju. Pozostali reprezentanci tego dnia również pokazali wolę walki i dużo zaangażowania, co nie umknęło uwadze trenera, który swój występ na Mistrzostwach Polski rozpoczął po zakończeniu zmagań dla najmłodszych.

Krystian Gortat zgarnął niemalże wszystko

W pierwszej konkurencji 21-letni bełchatowianin w układach tradycyjnych eliminując po kolei rywali zameldował się w finale, gdzie po dogrywce pokonał trenera pabianickiej Szkoły Sztuk Walki - Azja, Grzegorza Sokołowskiego. Jak się później okazało, dla Sokołowskiego był to ostatni start w karierze zawodnika. Tym samym na szyi Krystiana Gortata wylądował pierwszy złoty medal.

W kolejnej konkurencji technik specjalnych po dwóch pierwszych turach doszło do dogrywki. Ostatecznie Gortat doskoczył na wysokość 258cm, a z kolei jego przeciwnik nie zdołał osiągnąć tego wyniku i znów złoty medal zawisł na szyi Gortata.

W kategorii Light Contact - 70kg po wygranej 3:0 - bełchatowianin przeszedł do finału, gdzie zmierzył się z zawodnikiem z Krakowa. Bez jakichkolwiek problemów, Gortat cały czas miał przewagę nad rywalem, co zadecydowało o tym, że trzeci raz złoty medal XXV Międzynarodowych Mistrzostw Polski trafił w ręce Krystiana.

Ciekawostką może być informacja o tym, że klub Knock-Out Team Bełchatów został w szczególny sposób wyróżniony przez organizatorów za najgłośniejszy doping prowadzony w czasie całych zawodów.