Turniej szachowy Świętochłowice: w SP nr 1 zmierzyli się młodzi szachiści

Sonia Cichoń
Turniej szachowy w SP nr 1
Turniej szachowy w SP nr 1 UM Świętochłowice
Turniej szachowy Świętochłowice: W czwartek 12 lutego br. w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

Turniej szachowy Świętochłowice:

W zawodach wzięło udział 14 zawodników i zawodniczek rywalizujących w systemie szwajcarskim 7-rundowym z tempem gry P-15. Po ostatniej rundzie wyłoniono zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

W grupie uczniów szkół podstawowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Alicja Gawrońska (SP nr 1), a drugie miejsce zdobyła Kamila Krawczyk (SP nr 1).

W kategorii chłopców najlepiej zaprezentował się Jakub Mitka (SP nr 2), drugi był Dawid Kwapuliński (SP nr 1), a trzeci Daniel Kuźnik (SP nr 2).

Wśród dziewcząt szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Julia Plichta (SZSP Don Bosko), przed Agnieszką Suchy (Gimnazjum nr 1) i Angeliką Auguścik (SZSP Don Bosko). W grupie chłopców triumfował Przemysław Pietruch ( Technikum nr 4 w Bytomiu), drugie miejsce zajął Daniel Gorcziński (Gimnazjum nr 2).

Turniej zorganizowały Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”.