(© European People's Party/wikimedia/CC-BY-2.0)

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dopalaczy. Donald Tusk, po usłyszeniu wyroku sądu, stwierdził, że jeśli ktoś ma wątpliwości, że substancje te są szkodliwe, to niech je zażyje.

WSA w Warszawie uchylił jedną z decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dopalaczy, zobowiązując go jednocześnie do wykazania, że wskazane w niej substancje są szkodliwe. Nie zmieniło to jednak całości decyzji GIS o zamknięciu sklepów.

Donald Tusk, odnosząc się do postanowienia sądu, stwierdził, że zwykle nie komentuje werdyktów sądowych, "ale jeśli ktoś ma wątpliwości, że dopalacze są szkodliwe dla zdrowia, to dedykuję spróbowanie dopalaczy przez tych, którzy takie wątpliwości mają i mogą sami się przekonać, jak to wpływa na zdrowie człowieka" - informuje serwis interia.pl.

Premier podkreślił jednocześnie, że najważniejszy jest efekt, czyli by Polacy, a zwłaszcza dzieci, nie chorowały i umierały, po zażyciu dopalaczy. Donald Tusk dodał, że zawsze będzie popierał tych urzędników, którzy walczą o zdrowie i życie ludzi. Stwierdził również, że jego działania wcale nie były pospieszne, gdyż inni wcześniej latami nie reagowali na fakt istnienia dopalaczy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!