Początkowo premier zamykał stadiony. Później zaczęto rozdawać zakazy. W najbliższą środę szef rządu porozmawia ze stowarzyszeniami kibiców.

Donald vs. "kibole"

Jeszcze nie tak dawno temu, obecny premier wypowiedział "kibolom" wojnę. Wszystko zaczęło się po finale Pucharu Polski. Wydarzenia, które miały miejsce w trakcie meczu i po jego zakończeniu, wywołały medialną burzę. Zaczęto coraz głośniej mówić o ostatecznym rozprawieniu się z chuliganami.

Efektem było zamknięcie dwóch stadionów - w Poznaniu i w Warszawie. Potem zamknięto kolejne, między innymi we Wrocławiu. Wszystkie drużyny otrzymały zakazy wyjazdowe, a na stadionach zapadła cisza.

Środowe spotkanie będzie pierwszą okazją do rozmowy

OZSK chciało rozmawiać z przedstawicielem rządu już w lipcu, ale nie otrzymywało żadnej odpowiedzi ze strony ministerstwa sportu.

Premier sam zaproponował kibicom rozmowę w najbliższą środę. Na spotkaniu zjawi się 10 osób, a wśród nich przedstawiciele Legii Warszawa, Lecha Poznań, Wisły Kraków, Zagłębia Lubin oraz Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców.

Według zapowiedzi, wszyscy przedstawiciele są przygotowani na merytoryczną rozmowę z władzami. Jej tematem będzie między innymi stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, którą niedawno wykorzystano.

Kibice podkreślają wyraźnie, że nie biorą udziału w kampanii wyborczej, tylko korzystają z okazji do dialogu z władzą.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!