(© Alicja Pionkowska)

Warszawskie kino Iluzjon zaprasza na filmy „przesycone świątecznym dobrem”. Zachęcam do choćby małego relaksu – tym bardziej, że może to być przedświąteczny relaks z nutką… zamyślenia.

Każdy dzień przybliża nas do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Jak zwykle, pomimo ubiegłorocznych przyrzeczeń, że już "nigdy więcej", jesteśmy zabiegani w poszukiwaniu prezentów, zajęci sprzątaniem, zaaferowani obmyślaniem menu świątecznego stołu i mnóstwem jakże ważnych w tych dniach drobiazgów. Zachęcam jednak do choćby małego relaksu – tym bardziej, że może to być przedświąteczny relaks z nutką… zamyślenia.

Warszawskie kino Iluzjon zaprasza na filmy „przesycone świątecznym dobrem”.
Do wyboru są cztery znakomite opowieści, na które można głosować do 11 grudnia 2011 r. na stronie: filmweb.pl. W filmie Gospoda Świąteczna, reż. Marka Sandricha, znajdziemy wielkie gwiazdy amerykańskiego kina. Ta muzyczna komedia zrealizowana została w 1942 roku – dawno, ale bawi znakomicie. Wspaniali aktorzy Fred Astaire, Bing Crosby, Marjorie Reynolds czy Virginia Dale wręcz sami znakomicie się bawią. Do tego oczywiście słynna muzyka Irvinga Berlina i jego hit - piosenka „White Christmas” w wykonaniu Binga Crosby’ego.

Czy każdy z nas ma swego anioła stróża? Kto wie… W obrazie z 1946 r. reż. Franka Capry To wspaniałe życie anioł jest i dokonuje wielkiej, dobrej przemiany bohatera filmu, ukazując mu sens i uroki życia. Główną rolę zdesperowanego Georga gra James Stewart.

Opowieść wigilijna to klasyka. Film powstał w 1970 roku na podstawie opowiadania Karola Dickensa, w reżyserii Ronalda Neame. Ten znakomity musical pokazuje piękną, wigilijną przemianę niedobrego bogacza Ebenezera Scrooge – w tej roli niezrównany Albert Finney.

Rodzinny dom wariatów, reż. Thomas Bezuch, to niedawna produkcja, bowiem film powstał w 2005 roku. Dla mnie każdy film, w którym gra Diane Keaton, jest wart obejrzenia – tu jak zwykle gwiazda jest znakomita. Cała obsada jest doborowa – Claire Danes, Sarah Jessica Parker czy Luke Wilson to gwarancja dobrego kina.

Przed projekcją filmu widzów czeka konkurs z nagrodami. Seans wybranego przez internautów filmu odbędzie się 16 grudnia 2011 o godz. 20 w Bibliotece Narodowej, sala Audytorium im.Stefana Dembego, Warszawa, Al. Niepodległości 213. Bilety, jak zawsze, tylko po 5 zł.

Jak pisałam w poprzednim tekście Oburzeni także w warszawskim Iluzjonie, od kilku lat Kino Iluzjon gości w Bibliotece Narodowej, bo zabytkowy gmach przy Narbutta jest gruntownie remontowany i wyposażany we wszystkie nowoczesne multimedia. Kino ma być gotowe już na początku 2012 roku. Zatem, być może następny seans już w nowym gmachu.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!