(© TVEL)

TVEL stworzył pierwsze zestawy paliwowe dla reaktora badawczego w Polsce

TVEL, spółka paliwowa Rosatomu, stworzyła pierwszą partię nisko wzbogaconych (17,9%) zestawów paliwowych «MR» dla polskiego reaktora badawczego Maria.
Według TVEL, zestawy zostały ocenione przez przedstawicieli NCBJ. W wyniku oceny podpisany został dwustronny protokół dotyczący zgodności zestawów z wymogami kontraktowymi oraz gotowości zestawów do dostawy do Polski.
Zanim reaktor Maria wykorzystał francuskie paliwo nisko wzbogacone. W 2015 r. TVEL wygrał przetarg na dostawy paliwa dla reaktora badawczego Maria. Zgodnie z umową, spółka dostarczy w Polskę nową modyfikację nisko wzbogaconego paliwa, która została opracowana specjalnie dla reaktora Maria. Oprócz tego TVEL dostarczy płytki uranowe do badań terapii nowotworów i zestawy paliwowe dla napromieniowania urządzeń eksperymentalnych.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: