http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Moderne_wolkenkrabber_Warschau_0875.PNG&filetimestamp=20090129163808 (© VanNouten)

Plan ekonomiczno-finansowy TVP zakłada, że spółka zakończy rok 2012 z rekordową stratą 60 mln złotych. Zarząd TVP przyczyny upatruje w Euro 2012.

Rada Nadzorcza TVP uznała, jak podaje di.com.pl, że strata jest „uzasadniona jednorazowymi wydatkami związanymi z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej oraz kosztami związanymi z obsługą Euro 2012 i igrzysk olimpijskich w Londynie".

Podano, że koszty w tym roku wynikają również z wydatków poniesionych w latach poprzednich, między innymi na licencje sportowe. To przekłada się na negatywny wynik finansowy. Spółka poinformowała, że sytuacja taka nie wpłynie na płynność finansową. Jednakże TVP wystąpiła do premiera o dotację w wysokości 80 mln zł, która to miałaby pokryć koszty Euro 2012 oraz działań związanych z cyfryzacją.

Według raportu, TVP na samych tylko transmisjach meczów, które odbędą się w ramach Euro 2012, odnotuje stratę rzędu 50 mln złotych. Rok 2012 jest traktowany jako okres przejściowy pomiędzy zakończeniem nadawania w systemie tradycyjnym i przejściem na naziemny sygnał cyfrowy.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!