Po raz kolejny amatorzy kolarstwa zmierzyli się z trasą przygotowaną przez Grzegorza Wajsa w drugim etapie Lotto Poland Bike Marathon przy Twierdzy Modlin. Był to pierwszy wyścig, w którym amatorzy i zawodowcy klasyfikowani byli osobno.

Tradycyjnie uczestnicy mogli zmierzyć się z trzema dystansami: FAN dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, MINI liczący 23 km i MAX – 46 km. Padł kolejny rekord frekwencji. W rywalizacji wzięło udział ponad 700 zawodników.
Triumfatorami Fanu zostali w Dawid Bojarczak z Ergo Team Metal-Fach i Weronika Tyszka z BDC NOSiR Nowy Dwór Maz. Wśród młodych adeptów kolarstwa z powiatu wołomińskiego na podium stanęli Maciej Petryszyn UKK Huragan Wołomin w kat. C2 (I miejsce), Dominik Gajewski SK Bank Team w kat. C3 (II miejsce) i Aleksandra Lach UKK Huragan Wołomin w kat. D4 (III miejsce).
Jako pierwszy na metę na średnim dystansie przyjechał Kamil Kuszmider z AGR Płońsk a wśród kobiet pierwsze linię mety przekroczyła Magdalena Chmielewska z WKK. Tuż za nią z kilkudziesięcioma sekundami straty na metę przyjechała Iza Macutkiewicz z SK Bank Team. Pozostałe dziewczyny z kobyłkowskiego temu również wypadły wyśmienicie. W kat. K1 złotem błysnęła Karolina Rudnik, srebrem Sylwia Powałka, a brąz trafił do Weroniki Białek. W kategorii K2 także dwa medale. Obok Izy Macutkiewicz na drugim stopniu podium Joanna Krajewska. Znakomicie pojechał także Szymon Pomorski (SK Bank Team), który w kategorii M1 po mocnym finiszu wywalczył srebro.
Na dystansie Max triumfował Adrian Jusiński z Sante BSA Whistle Team a pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Katarzyna Różycka z Różycki Team. Na tej trasie kolejna zawodniczka SK Ban Team miała niewielką stratę do liderki. Jako druga zakończyła wyścig Katarzyna Pakulska w kat. K2. Natomiast w K3 na drugim miejscu podium stanęła także Małgosia Łęcka w kat. K3.
Pozostało jeszcze sześć etapów, które zostały przyjęte do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Będą mogli startować w nich zawodnicy w kat. Elita i U23 z licencjami, czyli tzw. zawodowcy. Kolejny etap Lotto Poland Bike Marathon 27 kwietnia w Otwocku.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!