Sztuka jest dziedziną pojemną jeśli chodzi o sposoby ekspresji. Utarło się powiedzenie, że w sztuce już wszystko było , ale czy na pewno ? Przykładem nowego i nigdy dotąd nie tworzonego jest Aleksander Jan Zaręba artysta

Sztuka jest dziedziną pojemną jeśli chodzi o sposoby ekspresji. Utarło się powiedzenie, że w sztuce już wszystko było , ale czy na pewno ? Przykładem nowego i nigdy dotąd nie tworzonego jest Aleksander Jan Zaręba artysta mieszkający w miejscowości Sława w województwie lubuskiem. Juzes Benea to pseudonim artystyczny twórcy. Jego niesamowita wyobraźnia wytworzyła nowy kierunek w sztuce malarskiej, który sam artysta nazwał SUNIZMEM. " krótko: Wszyscy bliscy nazywają mnie Soniu, więc skojarzyło mi się to imię z angielskiego Sun You. A Sunizm czyli sun + izm tak jak Kubizm czy Abstrakcjonizm i wyszedł właśnie Sunizm. Być może kiedyś będzie to droga... " - tłumaczy artysta... " Zaznaczę, że Soniu nazwała mnie moja siostra jak miała 2 lata. A jeśli, ktoś dobrze wszystko skojarzy to Sunizm oznacza: Syn słońca." - dodaje. Droga artystyczna Aleksandra Jana Zaręby rozpoczęła się 18 lat temu w 1998 roku i trwa nieprzerwanie. Artysta nabiera coraz większego rozpędu twórczego, jest pełen pomysłów i chęci do działania. Pracuje nad swoja autorską wystawą kolejna zresztą , ponieważ ma już na swoim koncie kilka wystaw w różnych miejscach w kraju m.in w Krakowie i Wrocławiu. Aleksander jako prekursor nowego kierunku w sztuce zmaga się z wieloma trudnościami w życiu , jak zresztą każdy artysta. Tworzy prace w różnym formacie często w dużych formatach i te pochłaniają dużo czasu. Sam proces twórczy to wiele godzin pracy. "Pomysły twórcze przychodzą nagle, impulsywnie i niespodziewanie, nie dają spać po nocach, zmuszają do tego by jak najszybciej przelać je na płótno" - opowiada artysta... "chcę stworzyć nowy rym w malarstwie dążę do tego , uczyłem się ponad 20 lat dopiero teraz jestem pewny co do mojej obiektywy twórczej w malarstwie, niebawem światło dzienne ujrzą nowe obrazy" - uzupełnia. W najbliższych planach artystycznych Aleksandra jest wystawa jego prac w Katowicach, o czym poinformuję we właściwym czasie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!