Podczas odbywającego się w olsztyńskiej hali Urania VI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, kibice będą mogli stać się właścicielami oryginalnej koszulki słynnego brazylijskiego siatkarza Giby oraz zawodników PGE Skry Bełchatów. Pieniądze z licytacji będą przeznaczone na zakup protez dla dzieci, które straciły nogi z powodu nowotworu.

Licytacja, zorganizowana przez Fundację Dr Clown, zaczęła się w piątek a zakończy się podczas turniejów Ligi Światowej (data nie jest jeszcze znana, Liga zaczyna się pod koniec czerwca). Cena wywoławcza koszulki, w której występował Gilberto Godoy Filho de Amauri, czyli popularny Giba, wynosi 5 tys. złotych. Oprócz koszulek będzie można wylicytować piłki z podpisami kadrowiczów. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup protez kończyn dolnych dla dzieci, które straciły nogi z powodu nowotworu kości. Cena tego rodzaju protez waha się od 20 do 40 tys. złotych.

- Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest w stanie pomóc wszystkim potrzebującym dzieciom, dofinansowanie wynosi zaledwie 2900 złotych na trzy lata. Dzięki pomocy naszej Fundacji protezę otrzymał 16-letni Bartek. Ogromnie wspierają nas polscy siatkarze, którzy współpracują z Fundacją już od trzech lat i zawsze chętnie uczestniczą we wszystkich akcjach. Dzięki ich zaangażowaniu z pewnością uda nam się zakupić protezy dla wielu innych dzieci – mówi Aneta Rostkowska, koordynator projektu.

Terapia śmiechem

Działająca od dziewięciu lat fundacja Dr Clown wspiera personel medyczny, pomagając wrócić do zdrowia małym pacjentom poprzez terapię śmiechem. Ponad 300 wolontariuszy z całego kraju regularnie odwiedza szpitale, wspierając dzieci w walce z bólem i strachem oraz wywołując uśmiech na ich twarzach.

Dzięki pomysłowi Anety Rostkowskiej, przed trzema laty w działania fundacji włączyli się siatkarze. Razem z wolontariuszami odwiedzają małych pacjentów, aktywnie uczestnicząc w zajęciach w ramach terapii śmiechem. Do Centrum Zdrowia Dziecka zawitali szkoleniowcy polskiej reprezentacji Raul Lozano i Alojzy Świderek, na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka pojawili się Piotr Gruszka, Daniel Pliński i Michał Bąkiewicz, szpital dziecięcy przy ulicy Litewskiej w Warszawie odwiedzili Bartosz Kurek i Łukasz Żygadło.

Licytacja koszulek oraz piłek z autografami kadrowiczów pozwoli spełnić marzenie wielu chorych dzieci. Zakup odpowiednich protez to dla nich szansa na poprawę jakości życia.
Aukcje prowadzone są w serwisach allegro.pl oraz ebay.pl.

Koszulka z podpisami reprezentantów Brazylii
Koszulka Antigi
Koszulka Wlazłego
Koszulka Gruszki
Koszulka z podpisami reprezentacji Polski

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.drclown.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!