ul ul

ul. Mikołowska, łącząca Tychy z Mikołowem (© Zbiór fotografii rzecznik prasowej UM Tychy, Aleksandry Cieślik)

Począwszy od 22 września, przez najbliższe sześć tygodni, tyszan odwiedzą ankieterzy. Na skrzyżowaniach będą liczeni podróżni, a przy drogach wyjazdowych z miasta pojawią się kamery. Ta akcja to Kompleksowe Badanie Ruchu (KBR).

W mieście ruszają różnorodne badania, pomiary i analizy. Nie będzie jednak wymagane zatrzymywanie pojazdów na drogach.

Do ponad sześciu tysięcy mieszkańców zapukają ankieterzy, którzy przeprowadzą rozmowę z domownikami powyżej 9. roku życia. Wszystko to na potrzeby planowania przyszłej komunikacji i transportu w Tychach.

Dzięki badaniom, stworzyć będzie można model ruchu, przedstawiający wszystkie podróże w mieście. To zaś pozwoli wybrać optymalne trasy komunikacji zbiorowej, pomoże w przebudowie skrzyżowań, pokaże, czym kierować się w rozbudowie sieci drogowej, itd. Zaczerpną z niego głównie Miejski Zarząd Komunikacji, Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Na samym końcu tego łańcuszka są użytkownicy dróg, którzy to odczują pozytywne, miejmy nadzieję, skutki całego przedsięwzięcia.

W wyniku przetargu ankietowaniem zajmuje się firma GfK Polonia, a analizę ruchu przeprowadzi międzynarodowa firma konsultingowa Arup. Koszt projektu to ok. 800 tysięcy złotych.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!