To już kolejne obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, na jakie zaprasza Bytom w dniach od 9 do 17 października. Tegoroczne spotkania przebiegać będą pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości".

Wstępem do Tygodnia będzie konferencja zatytułowana "Sekty", jaka będzie miała miejsce w kościele pw. św. Jacka w Rozbarku 9 października o godzinie 12. Tematyką spotkania będą zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z sektami, jak również nowymi ruchami religijnymi. Poprowadzi ją teolog Andrzej Wronka z Warszawy. Swoje wykłady wygłoszą także jezuita o. Aleksander Posacki, specjalista w zakresie teologii duchowości, znawca demonologii oraz Anna Łobaczewska o zagrożeniach dla rodzin ze strony sekt.

Dzień później o godzinie 16 w tymże kościele zostanie odprawiona msza św. celebrowana przez ordynariusza diecezji gliwickiej ks. biskupa Jana Wieczorka. Po zakończonej mszy wszystkich zaprasza Bytomskie Centrum Kultury na "Koncert Papieski", w ramach którego zobaczymy występy chóru "Song" tworzonego przez uczniów i absolwentów szkół z czeskiego Vsetina, partnerskiego miasta Bytomia. Czeski chór "Song" pod dyrekcją Heleny Kalocovej to zespół prezentujący się od dwunastu lat, zarówno na scenie krajowej, jak i zagranicznej, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Drugim zespołem przedstawiającym się publiczności będzie "Muzyczna Gromada Rozbarska". Jest to grupa założona z inicjatywy księdza proboszcza rozbarskiej parafii Tadeusza Palucha, a w jej skład wchodzą chór żeński i chłopięcy, którymi dyryguje Katarzyna Kasprzyk, orkiestra dęta oraz zespół gitarowy. A wszyscy przyodziani w regionalne stroje rozbarskie.

W trakcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej można będzie się zapoznać z życiem i posługą duszpasterską bytomskich księży, biskupa Maksymiliana Kalera i kardynała Leo Scheffczyka. Na prelekcję zaprasza Muzeum Górnośląskie przy placu Jana III Sobieskiego 13 października o godzinie 16. W tym dniu także placówka muzealna zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej "Bądźmy świadkami miłości".

W czwartek 14 października o godzinie 18 w parafii ewangelicko-augsburskiej przy placu Klasztornym można będzie obejrzeć wystawę fotograficzną państwa Nawrotów z misji ewangelizacyjnej w Burkina Faso. Wystawa ta prezentowana była w czerwcu w tym roku w parafii ewangelicko-augsburskiej w Miechowicach podczas obchodów 80 rocznicy śmierci Matki Ewy.
Na miłośników rytmów i kultury afrykańskiej czeka występ zespołu "New Day" w ostatnim dniu obchodów w Bytomskim Centrum Kultury.

Ale wcześniej, bo już w czwartek 7 października na godzinę 18 Liga Kobiet Nieobojętnych zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Bytom miastem wielokulturowy". Tym razem będzie to "Wieczór Kresowy".
Więcej na http://www.kobiety-bytom.pl/index.php

Zainteresowanych programem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej polecam http://www.bytom.pl/zalaczniki/2010/10/05/1285673803/1286267033.pdf

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!