Na ulice Pittsburgha wyjechały pierwsze samochody autonomiczne Ubera.

Kilka autonomicznych „taksówek” Ubera wyjechało na ulice Pittsburgha. To otwarcie nowego rozdziału w rozwoju firmy. Uber chce, by docelowo wszystkie jego samochody poruszały się bez kierowców.

Na razie autonomiczna flota składa się z kilku Fordów Fusion wyposażonych w specjalny system kamer 3D. Wkrótce do Fordów dołączą SUV-y od Volvo.

Uber to firma, która przebojem wdarła się na rynek transportowy. Choć nie posiada własnej infrastruktury udało jej się stworzyć alternatywę dla tradycyjnych taksówek. Użytkownicy usługi korzystając z aplikacji mobilnej mogą wyszukać kierowcę w swoim mieście. Płatność odbywa się również z poziomu smartfona.

Uber budzi też kontrowersje. Kierowcy nie są pracownikami firmy, nie posiadają też licencji, która wymagana jest od taksówkarzy w wielu krajach świata.

W Polsce Uber działa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Katowicach.


RUPTLY/x-news/wł.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!