Udany rewanż Czerwonych Diabłów! City - United 2:3

Manchester United pokonał lidera Premier League Manchester City 3:2 (3:0) w meczu III rundy Pucharu Anglii. Tym samym Czerwone Diabły zrewanżowały się Citizen za październikową porażkę w meczu ligowym. Podopiecznych Alexa Fergusona do wygranej poprowadził zdobywca dwóch bramek Wayne Rooney.

Pojedynek derbowy w IV rundzie Pucharu Anglii zapowiadał się jako bardzo ciekawie. Chociaż faworytem niedzielnego starcia wydawali się być gospodarze, podopieczni Alexa Fergusona byli bardzo zmotywowani przed meczem, mając w pamięci porażkę w październikowych derbach (1:6). Do tego do składu United z piłkarskiej emerytury powrócił Paul Scholes.

Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla gości. Bo już w dziesiątej minucie gola strzałem z jedenastu metrów zdobył Wayne Rooney. Napastnik United piłkę uderzył tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki gospodarzy. Chwile później z boiska został wyrzucony Vincent Kompany za atak wyprostowanymi nogami na Naniego. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, Belg wszedł bowiem wślizgiem bardzo ostro, ale nie spowodował nim upadku piłkarza City. Osłabienie ekipy Manciniego sprawiało, że to mistrzowie Anglii zaczęli przeważać w grze. Po dwóch kwadransach gola na 2:0 zdobył z półwoleja Danny Welbeck. Przed koncie pierwszej odsłony zdobywca drugiego gola dla gości wywalczył jeszcze rzut karny. Bramkę na raty zdobył Rooney, ponieważ jego strzał obronił Patilimon. Wobec dobitki reprezentanta Anglii był już jednak bezradny.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Ciztizen. Gola który pozwalał zachować gospodarzom nadzieję na korzystny wynik zdobył Kolarov. Jego piękny strzał z rzutu wolnego zaskoczył bezradnego Lindegaarda. Kontaktową bramkę w 64. minucie strzelił Sergio Aguero, po fatalnej interwencji bramkarza United. Duńczyk wybił piłkę przed siebie, którą przejął Argentyńczyk i bez problemu skierował futbolówkę do siatki rywali. Do końca spotkania obrońcy Puchary Anglii nie byli już w stanie zagrozić rywalom. Podopieczni Alexa Fergusona zdołali obronić prowadzenie do końca meczu, awansując do IV rundy rozgrywek kosztem swoich największych rywali.

Manchester City - Manchester United 2:3 (0:3)
Bramki: Kolarov 48',Aguero 64' - Rooney 10', 39', Welbeck 30'