W Krasnoarmiejsku (Ukraina) zginęły dwie osoby, a jedna została ranna w wyniku strzelaniny z broni automatycznej. Uzbrojeni ludzie blokujący radę miasta i siedzibę milicji otworzyli ogień z broni maszynowej w kierunku protestującego tłumu.

W mieście Krasnoarmiejsk w obwodzie donieckim, gdzie ukraińska Gwardia Narodowa zablokowała radę miasta i siedzibę milicji, aby nie dopuścić do przeprowadzenia referendum o statusie obwodu, uzbrojeni ludzie zaczęli strzelać w kierunku protestującego tłumu. Zginęły dwie osoby: jedna na miejscu, druga w karetce w drodze do szpitala. Jeszcze jedna została ranna - doniosły kresy.pl. Drastyczny film ze zdarzenia pojawił się w sieci.

Pierwsze doniesienia mówiły, że uzbrojeni ludzie byli żołnierzami prorządowego batalionu milicji „Dniepr” z Dniepropietrowska. Tym doniesieniom zaprzeczyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy twierdząc, że batalion milicji specjalnego przeznaczenia „Dniepr” nie opuszczał terytorium obwodu dniepropietrowskiego.

Cywilny tłum do którego strzelano protestował gdyż nie dano ludziom możliwości brania udziału w referendum. Zobacz film ze strzelaniny [Uwaga, film jest drastyczny]:

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!