W Urzędzie Marszałkowskim w Płocku podpisano wczoraj preumowy dotyczące unijnego dofinansowania projektów Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (PPPT) na lata 2007-2013 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Umowy podpisali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Stefan Kotlewski, członkowie Zarządu PPPT- Robert Makówka i Adam Trojanowski oraz prezydent miasta Płocka Mirosław Milewski.

Wicemarszałek kilkakrotnie podkreślał ważność dzisiejszego spotkania i jego duże znaczenie dla rozwoju miasta. Wyraził nadzieję, że podpisane umowy zapoczątkują pozytywne dla subregionu inwestycje. PPPT jest jedynym tego typu realnie istniejącym przedsięwzięciem na Mazowszu.

Szacunkowa wartość dwóch projektów PPPT to ponad 290 mln. zł., z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 95 mln. zł. W ramach jednego z projektów, realizowanego przy wsparciu Politechniki Warszawskiej powstaną nowoczesne laboratoria. Funkcjonować one będą dla Orlenu, ale też dla firm działających w ramach Parku.

Efektem realizacji całego przedsięwzięcia będzie wdrożenie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych. Polegać będą na zorganizowaniu na terenie płockiego Parku sieci instytucji oferujących pełną gamę usług i produktów umożliwiających ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!