Plakat koncertu Plakat koncertu

Plakat koncertu (© Materiały prasowe organizatora)

Beauty and the Beat – tak tytuł nosi unikatowy projekt Tarjii Turunen, byłej wokalistki Nightwish. We Wrocławiu Tarja wystąpi wraz ze swoim „etatowym” perkusistą – Mike’m Terraną.

Już 11 maja miłośnicy orkiestrowych aranżacji we wrocławskiej Hali Orbita będą mogli wysłuchać repertuaru zarówno klasycznego, jak i rockowego. Początek koncertu godz. 19.00. Obok Tarjii Turunen wystąpi ponad 120 osobowy chór wraz z orkiestrą. Będzie to jedyny koncert w Polsce na trasie, w trakcie której Beauty And The Beat pojawia się wyłącznie w kilku miastach Europy i Świata.

- Niezwykle atrakcyjny program oparto na dwóch filarach. Utwory wybitnych kompozytorów tej miary co Johann Sebastian Bach, Georges Bizet, Antonin Dvorak, Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Pucccini, Gioachino Rossini, Richard Strauss przeplatane
największymi przebojami muzyki rozrywkowej z repertuaru zespołów Led Zeppelin, Queen czy Franka Sinatry – mówi Alan Urbanek, dyrygent koncertu.
Obok Tarji i Mike’a na scenie pojawi się Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z koncertmistrzem Marcinem Klejdyszem. Oprawę wokalną zapewni blisko sześćdziesięcioosobowy chór. Chór został „zbudowany” specjalnie na tę okazję z chórzystów wrocławskich chórów akademickich.

- Jestem bardzo otwarta na współpracę z nowymi muzykami i chętnie podejmuję to wyzwanie, ale Beauty and the Beat to mój klasyczny projekt od początku tworzony wspólnie z Mike’m Terraną. Zdecydowaliśmy, że będziemy pracować nad nim wspólnie. Ciągle szukam czegoś nowego w muzyce – mówi Tarja, komentując koncert we Wrocławiu.
Bilety na wydarzenie w cenie od 180 do 320 zł są już w sprzedaży. Koncert to nie tylko doniosłe wydarzenie muzyczne. To również skomplikowane przedsięwzięcie produkcyjne.

- Setki kilogramów sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego sprawi, że koncert będzie również wielkim widowiskiem. Oczywiście, obecność wyjątkowych Artystów. Tarji Turunen - która odkrywa nowe artystyczne oblicze, urzekając publiczność swoim zjawiskowym głosem oraz Mike Terrana, znakomity amerykański perkusista – dodaje A. Urbanek.

- Jest to wyjątkowy koncert, którego realizacja związana jest z perfekcyjnym przygotowaniem wielu elementów oraz z zegarmistrzowską ich koordynacją. Pod tym względem projekt można zaliczyć do bardzo wymagających. Właśnie dlatego warto go realizować – kończy A. Urbanek, dyrygent koncertu.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: