Dom aukcyjny Sotheby's wystawił na sprzedaż Ferrari 250 GT Europa Coupe. Od 1964 r. wyprodukowano zaledwie cztery egzemplarze tego auta.

Dom aukcyjny Sotheby's wystawił na sprzedaż Ferrari 250 GT Europa Coupe. Jego wartość podnosi fakt, że zostało wyprodukowanych zaledwie cztery egzemplarze tego samochodu.

Auto zadebiutowało podczas wystawy samochodowej w Nowym Jorku w 1964 roku. Łącznie wyprodukowano cztery egzemplarze z nadwoziem Vignale i osiemnaście sztuk z nadwoziem Pinin Farina. Model 250 GT Europa Coupe Vignale to zatem jedno z najrzadziej spotykanych aut Ferrari.

Pod maską pracuje 3-litrowe V12 o mocy około 200 KM. Moc trafia na koła za pośrednictwem 4-biegowej skrzyni biegów. Wiadomo, że silnik został poddany kapitalnemu remontowi.

Dotychczas egzemplarz miał czterech właścicieli, a wszyscy z nich byli kolekcjonerami Ferrari. Ostatni z nich w posiadanie auta wszedł Szwajcar - Heinrich Kämpfer. Aby przywrócić pojazd do stanu fabrycznego, poświecił ponad 3 000 godzin pracy.
Według szacunków ekspertów Ferrari 250 GT Europa Coupe Vignale jest warte nawet 18 mln złotych.

Mariusz Michalak (aip)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!