Uniwersjada: Złote medale Pawła Fajdka i Żanety Glanc

Tadeusz Kowalski
Paweł Fajdek (w środku) ze złotym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Ostrawie
Paweł Fajdek (w środku) ze złotym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Ostrawie Erik van Leeuwen/lic. GNU Free 1.2/Wikimedia
W chińskim Shenzhen trwa 26. Letnia Uniwersjada. 17 sierpnia drugi złoty medal dla Polski zdobył młociarz zamojskiego Agrosu Paweł Fajdek. Pierwszy zdobyła Żaneta Glanc (AZS Poznań) w rzucie dyskiem.

Paweł Fajdek zdecydowanie wygrał konkurs rzutu młotem, osiągając bardzo dobry wynik wynik 78,14 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Słowak Marcel Lomnicky - 73.90 m, a na trzeciej Włoch Lorenzo Povegliano -73.39 m. Fajdek miał doskonałą serię czterech rzutów, z których każdy zapewniał mu złoty medal. Przypomnijmy, iż Paweł Fajdek przed kilkoma dniami zdobył wicemistrzostwo Polski, a prosto z Chin jedzie na mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które 27 sierpnia rozpoczynają się w Daegu, w Korei Płd.

Złoty medal zdobyła również dyskobolka AZS Poznań Żaneta Glanc, która wynikiem 63,99 ustanowiła rekord życiowy. Ona również będzie startować na mistrzostwach świata.

Srebrny medal zdobyła wczoraj drużyna florecistek w składzie: Hanna i Marta Łyczbińskie, Karolina Chlewińska (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa/AWFiS Gdańsk). W finale Polki uległy Rosjankom 32:45.

Brązowe medale zdobyli: Paweł Korzeniowski w pływaniu na 100 m stylem motylkowym, który przegrał tylko z Amerykanami oraz drużyna judoczek w składzie: Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska, Zuzanna Pawlikowska (wszystkie AZS AWFiS Gdańsk), Agata Ozdoba (AZS Opole/Uniwersytet Opolski) i Agata Perenc (Polonia Rybnik/ŚUM Katowice).

Wcześniej 4 medale wywalczyli: w judo - złoty Zuzanna Pawlikowska, srebrny Maciej Sarnacki, a brązowy Piotr Kurkiewicz oraz Katarzyna Kryczało - brązowy we florecie.

W trwającej do 23 sierpnia Letnie Uniwersjadzie rywalizuje w 24 dyscyplinach ok. 8 tys. sportowców ze 152 krajów, w tym 150 Polaków.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!