Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego ogłosiły godziny rektorskie w powyborczy poniedziałek, aby ułatwić studentom głosowanie w nadchodzących wyborach.

Godziny rektorskie na Uniwersytecie Wrocławskim zwalniają studentów z zajęć odbywających się planowo do godziny 13.00 dnia 22 października, czyli w powyborczy poniedziałek. W ten sposób władze uczelni chcą ułatwić głosowanie tym studentom zameldowanym poza Wrocławiem, którzy nie zdążyli zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia w celu dopisania się do spisu wyborców głosujących w tym mieście (wnioski można było składać do 11 października).


Studenci, którzy mieszkają na stałe w miejscowościach oddalonych od swych uczelni o wiele kilometrów, mając w perspektywie wyjazd do domu i spędzenie wielu godzin w pociągach, autobusach i na dworcach, często rezygnują z głosowania. Wolny poniedziałek po wyborach może być dla nich zachętą do spełnienia obywatelskiego obowiązku, ponieważ powrót na uczelnię można zaplanować na później, bez pośpiechu i obawy o konsekwencje w postaci nieobecności na zajęciach.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!