(© By NASA [Public domain], via Wikimedia Commons)

Nieprzerwanie od 16 lat Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest tymczasowym domem dla astronautów. To najdalej wysunięte laboratorium, w którym przebywają ludzie. Nie każdy wie, że stację można zobaczyć gołym okiem z Ziemi.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży na wysokości około 400 kilometrów nad Ziemią. Jeżeli warunki meteorologiczne na to pozwalają ISS można dostrzec bez większych problemów gołym okiem.

NASA udostępnia narzędzia, które pomogą odnaleźć stację na niebie podczas przelotu nad danym obszarem. Na stronie spotthestation.nasa.gov możemy podać naszą lokalizację i otrzymamy listę najbliższych przelotów. Przykładowo nad Warszawą ISS będzie widoczna przez 3 minuty w najbliższy piątek, 4 listopada o godzinie 5.02. Co ważne usługa informuje użytkowników o przejściach, które mają miejsce na wystarczającej wysokości, by były dobrze widoczne, czyli nad drzewami, budynkami i obiektami na horyzoncie. NASA uwzględnia ponad 6700 lokalizacji.

Każdego dnia z narzędzia korzysta 300 tys. osób. Posiadacze smartfonów mogą pobrać ze sklepów aplikacje, które pomogą zlokalizować Międzynarodową Stację Kosmiczną.Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!