Urban zastąpi Skorżę na stanowisku trenera Legii? Urban zastąpi Skorżę na stanowisku trenera Legii?

Urban zastąpi Skorżę na stanowisku trenera Legii? (© Jan Szurek/CC BY-SA 3.0)

Od kilku dni bardzo burzliwy okres panuje w Legii Warszawa. Wróble ćwierkają, że z posadą trenera warszawskiego zespołu pożegna się Maciej Skorża. Może go zastąpić dobrze już znany zawodnikom i kibicom klubu z Łazienkowskiej, w przeszłości związany z Legią - Jan Urban.

Jak informuje przegladsportowy.pl, Jan Urban w czwartek spotkał się z właścicielami Legii - Mariuszem Walterem i Wojciechem Kostrzewą. Były trener "Wojskowych" odwołał zaplanowany lot na konferencję trenerów w Valencii i przybył do siedziby ITI, znajdującej się na ul. Wiertniczej. Tematem rozmów były prawdopodobnie negocjacje dotyczące objęcia posady stołecznej drużyny. PS donosi, że może podpisać kontrakt na jeden rok z opcją przedłużenia. Oznaczać to może jedno, a mianowicie to, że Maciej Skorża zostanie jednak zwolniony po dwóch latach pracy w roli szkoleniowca Legii.

Ewentualna posada dla nowego-starego trenera może się okazać dla Legii korzystna z perspektywy finansowej, ponieważ pensja Urbana będzie z pewnością duża niższa w stosunku do zarobków Skorży, który postanowił nie podawać się do dymisji po ostatnim meczu sezonu z Koroną (1:0). Wywołało to bardzo negatywne reakcje wśród całego środowiska związanego z warszawskim klubem. Po wcześniejszym zerwaniu kontraktu władze Legii będą zmuszone płacić Skorży miesięczne zarobki, które zostały ustalone w nowym kontrakcie, podpisanym w kwietniu.

Wśród potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca Legii wymieniało się pięć nazwisk: Pavla Hapala, który jednak błyskawicznie przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin, Pavla Vrbę, którego zatrudnienie kosztowałoby aż 200 tys. euro, Wladimira Weissa, Waldemara Fornalika, który doprowadził Ruch w sezonie 2011/12 do tytułu wicemistrza Polski oraz właśnie Jana Urbana.
"Urban nie jest faworytem kibiców, którzy krytykują pomysł jego zatrudnienia. Jednak to on wraz ze współpracownikami wprowadził hiszpański system szkolenia, którego owoce są dziś zbierane. Wprowadził do drużyny Macieja Rybusa i Ariela Borysiuka, sprzedanych zimą za 20 mln zł" - donosi przegladsportowy.pl.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!