otwarcie Kongresu otwarcie Kongresu

otwarcie Kongresu (© Organizator Kongresu)

W poniedziałek dnia 12 października 2015 r. o godz. 9.45 odbyło się uroczyste otwarcie Targów Biznes Expo, które towarzyszą Kongresowi od samego początku.

W poniedziałek dnia 12 października 2015 r. o godz. 9.45 odbyło się uroczyste otwarcie Targów Biznes Expo, które towarzyszą wydarzeniu od samego początku. Bardzo mi miło, że razem z V Europejskim Kongresem Małych i Średnich Przedsiębiorstw możemy gościć w tym przepięknym budynku, tej nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, która z pewnością będzie chlubą Katowic i Śląska. W tym roku oprócz tradycyjnej przestrzeni targowej przewidzieliśmy również organizację różnego rodzaju wysp – wiedzy, wynalazków. Zgodnie z hasłem „Nauka-Biznes-Samorząd” nawiązaliśmy współpracę z uczelniami wyższymi oraz instytutami naukowo-badawczymi, które stworzyły nowe atrakcje dla naszych zwiedzających – powitał uczestników Organizator wydarzenia – Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

O godz. 10.15 odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Kongres, z udziałem współorganizatorów i współgospodarzy. Jak podkreślił Jerzy Buzek, Poseł Parlamentu Europejskiego i Przewodniczący Komitetu Honorowego V Europejskiego Kongresu MŚP, to właśnie mali i średni przedsiębiorcy są rdzeniem i krwioobiegiem polskiej gospodarki.

Najważniejszą częścią dnia była inauguracja Kongresu, rozpoczęta o godz 11.00, z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu. Uroczystego powitania i otwarcia dokonali: Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego; Jacek Krupa - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego; Gabriela Lenartowicz – Wicewojewoda Śląski; Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice; Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze, Przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego; prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – Rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Bardzo uroczyste wydarzenie miało miejsce w siedzibie NOSPR o godz. 18.00. Z okazji Jubileuszu 25-lecia RIG w Katowicach odbył się Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z udziałem solistki Joanny Woś. Wydarzenie to było okazją do wręczenia honorowych odznaczeń państwowych: Srebrnego Krzyża Zasługi, Odznaki Honorowej za zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, Złotej Honorowej Odznaki KIG, Medalu 25-lecia KIG, Odznaki 25-lecia RIG w Katowicach oraz przyznania nagród w konkursie Młody Przedsiębiorca Roku 2015.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!