Podatki - fot Podatki - fot

Podatki - fot. ilustracyjna

Podatnikom pozostało już tylko kilka dni na złożenie deklaracji podatkowych za rok 2010. Coraz więcej osób rezygnuje z oczekiwania w długich kolejkach i korzysta z możliwości rozliczenia się przez internet. Serwery Ministerstwa Finansów tego nie wytrzymują.

Podatnicy mają możliwość składania swoich rozliczeń poprzez system e-Deklaracje, dostępny na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Wraz z upływającym terminem coraz więcej osób korzysta z możliwości rozliczenia się drogą elektroniczną. W związku z ogromną liczbą wejść na stronę Ministerstwa Finansów serwery są przeciążone, co wiąże się z utrudnieniami w dostępie do systemu.

Podatnicy mają również możliwość wysłania rozliczenia PIT-u Pocztą Polską, gdzie jako datę rozliczenia przyjmuje się datę stempla pocztowego.

Osoby, które do 2 maja nie zdążą rozliczyć się za ubiegły rok, będą miały zaległość podatkową, którą trzeba będzie zapłacić wraz z odsetkami.

Czytaj też: Wspólne rozliczenie małżonków. W PIT wystarczy jeden podpis

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!