Duet Pezet i Czarny HI-FI wygrał Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon utworem "Co jest ze mną nie tak" napisanym do filmu pt. "Kamper". Podczas uroczystości w Teatrze Nowym statuetkę odebrała także Anita Lipnicka.

Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon towarzyszy Forum Kina Europejskiego od trzech lat. W tym roku o miano najlepszej piosenki filmowej walczyło sześć utworów: "Zabierz mnie do morza" Adama Repucha, "The Man With Unknown Soul" Bovskiej, "Przyszłam do miasta" zespołu Ballady i Romanse, "Co jest ze mną nie tak?" duetu Pezet & Czarny HIFI, "Trzeba mieć specjalną skrzynię" autorstwa Czesława Mozila i Artura Andrusa oraz "Someone" produkcji Tabba i grupy Sound & Grace.

Wygrała piosenka "Co jest ze mną nie tak", która została doceniona nie tylko przez jury – Anitę Lipnicką, Leszka Biolika i Andrzeja Barta – ale również wygrała w głosowaniu publiczności.

Link do teledysku:
Pezet & Czarny HIFI - Co jest ze mną nie tak

"Zależało nam, żeby nagrodzić piosenkę napisaną specjalnie do filmu. Chcieliśmy też poczuć się dumni z krajowych twórców, tworzących coś rasowego, mocnego, dobrego aranżacyjnie i produkcyjnie." - powiedziała Lipnicka, która przewodziła jury.

W dalszej części wieczoru Złotego Glana - nagrodę dla twórców niezależnych otrzymała piosenkarka Anita Lipnicka.
"Odbierając tą nagrodę, czuję, że w końcu zrozumiano, o co mi chodzi. Śpiewam od 22 lat i staram się robić to szczerze, tak, żeby moja twórczość była wypadkową emocji, które towarzyszą mi w danej chwili. Nikt nie rodzi się z GPS-em, który pokazuje, jak przejść przez życie. Ja mam swój barometr. Ta nagroda pokazuje, że póki co prowadzi mnie dobrze." - powiedziała artystka.

Uroczystość uświetnił koncert Katarzyny Groniec, wyjątkowej wokalistki i osobowości polskiej sceny. Dzięki przejmującym interpretacjom utworów z płyty "Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej" przeniosła słuchaczy w niezwykły świat kreowany słowem i melodią.

Źródło: mat. prasowe

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!