Podczas gdy większość teatrów ma już przerwę wakacyjną lub niedługo ją rozpocznie w Och - Teatrze w Warszawie trwają ostatnie próby do nowej premiery. Będzie nią komedia Frédérica Sabrou w reżyserii Edwarda Wojtaszka.

Edward Wojtaszek jest także tłumaczem sztuki tego francuskiego dramaturga pisarza i aktora. Akcja komedii toczy się w środowisku teatralnym. Zbiorowym bohaterem "Uwaga... Publiczność!" są członkowie trupy aktorskiej, którzy wynajmują prywatny teatr, by wystawić w nim autorski spektakl. Niestety, nie spotyka się on z uznaniem widzów i dlatego widownia teatru świeci pustkami. Aż do pewnego wieczoru, gdy ku ogromnemu zaskoczeniu aktorów sala wypełnia się widzami do ostatniego miejsca. Ta z pozoru bardzo dobra i wyczekiwana przez wszystkie teatry wiadomość staje się początkiem konfliktu, tym bardziej, że wśród publiczności znajdują się... politycy o skrajnych poglądach.

- Ta sztuka to studium charakterów, katalog śmieszności i napuszenia środowisk teatralnych - informuje Józefina Bartyzel z działu komunikacji i PR Och - Teatru. - Lecz także opowieść o wyborach moralnych artystów, o ich wolności światopoglądowej i politycznej. Niezwykle zabawny tekst rymujący się ze współczesną sytuacją w polskich teatrach i tym, co dzieje się za kulisami.

Na scenie przy Grójeckiej 65 wystąpią: Marta Kurzak, Maria Seweryn, Andrzej Pieczyński, Szymon Kuśmider i Otar Saralidze. Już w najbliższą środę, 2 lipca, będą ich mogli zobaczyć przedstawiciele mediów na specjalnym pokazie, zaś premierę przewidziano na 5 lipca (sobota), na godzinę 19.30. Kolejne spektakle sztuki "Uwaga... Publiczność!" Frédérica Sabrou odbędą się o tej samej godzinie w dniach 6 - 11 lipca. Scenografię i kostiumy do spektaklu przygotowała Anna Adamek, za światło odpowiedzialny jest Waldemar Zatorski, a za dźwięk Michał Cacko.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!