Vancouver. Łyżwiarstwo szybkie. Sven Kramer mistrzem olimpijskim!

Mistrz olimpijski Holender Sven Kramer.
Holenderski panczenista Sven Kramer zdobył w sobotę tytuł mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 5000 metrów. Polski reprezentant startujący na tym dystansie - Sławomir Chmura - zajął 16. miejsce.

Holenderski zawodnik podczas swojego przejazdu ustanowił nowy rekord olimpijski, który jak się później okazało zapewnił mu złoty medal i tytuł mistrza olimpijskiego na dystansie 5 km.

Srebrny medal niespodziewanie wywalczył reprezentant Korei Południowej Seung-Hoon Lee wyprzedzając reprezentanta Rosji Iwana Skobrewa.

Zawodnik Norwegii Bob de Jong zaliczany do grona ścisłych faworytów tego dystansu ukończył rywalizacje na czwartym miejscu.

Reprezentant Polski Sławomir Chmura na co dzień zawodnik MKS-MOS Milanówek zaliczył dobry przejazd zajmując ostatecznie 16. miejsce w klasyfikacji igrzysk na dystansie 5000m.

Źródło: TVP Sport na żywo