VII Sopockie Targi Pracy odbędą się 19 kwietnia 2012 roku VII Sopockie Targi Pracy odbędą się 19 kwietnia 2012 roku

VII Sopockie Targi Pracy odbędą się 19 kwietnia 2012 roku. (© Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji)

19 kwietnia już po raz siódmy odbędą się Sopockie Integracyjne Targi Pracy, które są odpowiedzią na potrzeby nieaktywnych zawodowo osób niepełnosprawnych, a także wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej.

Tegoroczne Targi, odbywające się w sopockiej Hali 100-lecia, przy ul. Goyki 7 (10:00 - 13:00) mają już swoją tradycję. Nieprzerwanie od 2005 roku są doskonałą okazją do zapoznania się z bieżącą ofertą obowiązującą na lokalnym rynku pracy. Przedsięwzięcie organizowane jest dla wszystkich zainteresowanych zatrudnieniem, jak i dla instytucji i firm poszukujących pracowników oraz udzielających wsparcia osobom z dysfunkcjami.

Z myślą o przybyłych gościach, obędą się dwa bezpłatne szkolenia: z zakresu przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i tworzenia dokumentów aplikacyjnych prowadzone przez firmę Perspecta oraz z alternatywnych form komunikacji zaaranżowane przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.

Specjalną ofertą dla uczestników będzie obecność na Targach Sopockiego Centrum Wolontariatu, które promuje ideę wolontariatu, jako działania prowadzącego do zdobycia doświadczenia zawodowego, niezbędnego do otrzymania w przyszłości atrakcyjnej pracy. Podczas Targów będzie także możliwość skorzystania z doradztwa Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni w zakresie procedury uzyskania statusu osoby niepełnosprawnej i orzeczenia o niepełnosprawności dla celów pozarentowych.

Nową ofertą tegorocznych Targów Pracy, skierowaną do pracodawców, jest "Punkt Pracodawcy", w ramach którego organizatorzy zapraszają na bezpłatne konsultacje ze specjalistami na temat korzyści płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Tegoroczne targi zostały wzbogacone profesjonalnym wsparciem partnerów, którymi są: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Fundacja Grupy Ergo Hestia Integralia, Gdyńskie Centrum Integracja prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Biuro Integracji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych BIZON oraz Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Pomorska Jednostka Wojewódzka. Wymienione instytucje, na co dzień zajmujące się m.in. problemem zatrudnienia niepełnosprawnych bezrobotnych, wzmocnią ofertę prezentowaną podczas targów.

Organizatorami Sopockich Integracyjnych Targów Pracy jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Urząd Miasta Sopotu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Sopotu.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!